Kyzivát v Boleslavi nechyběl. Ale už jen v roli pořadatele

Vladimír Kyzivát dostal od mladoboleslavských pořadatelů na rozloučenou s profesionální kariérou dárkový koš. Startovní listina tak byla ochuzena o domácího dlouholetého reprezentanta.   

Už od časných ranních hodin se v prostoru startu a cíle pohyboval domácí cyklokrosař Vladimír Kyzivát. Ale už ne jako jezdec, nýbrž v roli jednoho z pořadatelů. „Už jsem pověsil kolo na pověstný hřebík. Samozřejmě na kole budu jezdit dál, ale jen tak pro radost. Celý Toi Toi Cup už zcela jistě neobjedu,“ uvedl usměvavý Kyzivát. Na cyklokros ale určitě nezanevřel. „To určitě ne. Cyklokros jsem miloval a stále miluji,“ přiznal.

A kdy lze tedy očekávat nejbližší start? „Letos jsem měl víc starostí s baráčkem a se stěhováním, proto jsem moc netrénoval. Od dubna mám najeto minimum, takže to na závody rozhodně není. A nemá cenu, abych se někde plácal jen tak,“ vysvětlil důvod své absence. Ale příští rok by se mohl mezi nejlepšími cyklokrosaři zase znovu objevit. „Proč ne? Občas nějaký závod bych zkusil,“ nezavrhuje populární Kyzi konec sportovní kariéry.   

Text –peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail