Ohlasy medailistů a vítězů z Holých Vrchů

Zde jsou komentáře a ohlasy medailistů z pátého závodu Toi Toi Cupu Holých Vrchů.

 

Junioři

Teprve pátý letošní start proměnil Šimon Vaníček v premiérové umístění na stupních vítězů. „Jsem strašně rád, dlouho jsem se na ten pocit těšil. Mrzí mě, že jsem nemohl bojovat o vítězství, protože mi v závěru spadl řetěz. Sice jsem ho ještě dojel, tak mi hned nastoupil. Pak už se to nedalo,“ litoval. O prvenství by se chtěl poprat hned zítra v Milovicích.  

Na bednu dosáhl letos poprvé i třetí David Honzák. „Ze začátku sezony se mi nedařilo, jak jsem si představoval. Už v Lounech to mohlo být lepší, ale namotal jsem šaltr. Na mistrovství Evropy se mi nejelo úplně špatně, ale výsledek neodpovídat tomu, co bych měl předvádět. Takže dneska to konečně klaplo a doufám, že půjdu ještě výš.

Junior Jan Gavenda byl se svým výkonem spokojený. „Jelo se mi už podle mých představ. Na mistrovství Evropy jsem měl zdravotní potíže, bolelo mě hrozně břicho. Navíc jsem byl unavený z dlouhého cestování a moc jsem toho nenatrénoval. Proto jsem měl obavy i dnes. Od začátku jsem si hlídal pozici, věděl jsem, že jsem nejrychlejší ve sjezdu a zároveň schopný si dost odpočinout. Když jsem jezdil se Šimonem, měl nějaký technický problém (spadlý řetěz). Sice si mě ještě dojel, ale okamžitě jsem mu nastoupil. Pak už jsem si jel svoje tempo a náskok hlídal až do cíle.

 

Ženy

Karla Štěpánová po druhém vítězství moc nepočítá s tím, že si prodlouží sezonu. „To bych asi už umřela. Peníze nejsou špatné, ale už přestávám mít sílu. Už se těším na volno, i když mě to stále baví. Ve třetím kole jsem už toho měla plné zuby, myslela jsem si, že už ani nedojedu. Od začátku jsem si jela svoje tempo, tady se nedá moc sledovat soupeřky. Viděla jsem, že získávám na výbězích naopak, že ztrácím v zatáčkách a v protivětru. Naštěstí jsem měla sílu v prudkých pasážích a hlavně jsem získávala náskok na schodech,“ popsala své bezprostřední pocity. Soupeřky se jí už ale nemusí v příštích závodech obávat. „Ještě pojedu tak dva až tři závody. Pak si dám zasloužené volno a připravovat se na biky,“ prozradila svůj program. Příští rok plánuje pozměnit přípravu a zkusila by se poprat o nominaci na mistrovství Evropy v Táboře.

 

Muži

V závodě mužů dneska kralovala kolínská dvojice. Paprstka a Nesvadba ostatní soupeři deklasovali. „Taktika byla jasná. Snažili jsme se odpoutat od ostatních, abychom si jeli dál v klidu. Trať nám jako bikerům evidentně seděla a maximálně vyhovovala. Chtěli jsme si to spolu rozdat, ale v posledním kole jsem měl pocit, že mám defekt. Proto jsem moc neriskoval a radši šetřil síly na zítra. Dnes totiž balíme a odjíždíme do Švýcarska,“ prozradil své pocity druhý Jan Nesvadba, který by chtěl uspět i v mezinárodní konkurenci.

Suverénem domácí scény je Tomáš Paprstka. Může se pochlubit s bilancí dvou vítězství a druhého místa. „Vítězství nemám předplacená. Ale vyhrávat chci. Zatím se mi to daří, tak uvidím, jak to bude dál,“ připustil svou nadvládu nad soupeři. „Dneska jsem se cítil dobře. Honza pokaždé ve výběhu ztrácel, i když jsme jeli volně. Když jsem mu ujel v posledním kole na deset metrů, tak to vzdal,“ popsal závěr závodu. A kdy dokáže prodat svoji formu i v mezinárodní konkurenci? „Toť otázka! Je to těžké, protože startuji ze třetí až čtvrté řady. Doufám, že se to prolomí zrovna na nejbližším Světovém poháru v Koksijde. Jako jediný z Čechů jsem tam dokázal vyhrát, i když to byl prestižní závod juniorů. Na mistrovství světa jsem tam skončil v kategorii U23 devátý. Daří se mi tam, na Koksijde mám nejlepší vzpomínky. Doufám, že to už konečně prolomím a zajedu pořádný výsledek,“ přeje si.   

Kadeti

Kadet Jakub Hník se v každém závodě zlepšuje. Poprvé naskočil do cyklokrosové sezony v Jičíně, kde skončil pátý. Ve svém čtvrtém závodě v Holých Vrších skončil hned za vítězným Ťoupalíkem. „Měl jsem dlouhou silniční sezonu. Když se jel první závod v Táboře, zrovna jsme měli mistrovství republiky družstev,“ vysvětluje důvod absence. V budoucnu by se chtěl stále zlepšovat a jít ve šlépějích svého staršího bratra Karla. „Chtěl bych zůstat u cyklokrosu,“ má jasno cyklista z Podkrkonoší.

Hned od úvodních metrů se Jakub Ťoupalík snažil propracovat po horším startu na čelo závodu a dával všem soupeřům najevo, že touží vyhrát. To se mu nakonec povedlo a připsal si druhé pohárové vítězství. „Ve druhém kole jsem odjel s Kubou Hníků. Pak jsem mu zkusil odjet na schodech. Vypracoval jsem si menší náskok, ale ve spodní části si mě ještě dojel. V posledním kole jsem to zase zkusil a to byl ten rozhodující moment,“ popsal průběh závodu. Před závodem se lídr průběžného pořadí necítil v optimální pohodě. „V týdnu se mi na tréninku nejezdilo moc dobře, proto jsem měl menší obavy. Ale jelo se mi super, jsem moc spokojený,“ prozradil své pocity.

Kadetky

Vítězná kadetka Magdalena Mišoňová nečekala, že pojedou místo tradičních dvou okruhů o kolo více. „Sice to vypadalo, že jedu volněji, ale snažila jsem se jet od začátku naplno. Ještě, že jsme nemusely šplhat ty schody. Ale nějak mi to nejelo, navíc jsem neodstartovala dobře. Všechno jsem si musela dojíždět v cílové rovince,“ uvedla čtyřnásobná vítězka. Jediná letošní porážka jí nemrzí. „Nemrzí mě to. Vítězství zůstalo v týmu. Ale rozhodně jsem to Krystýně nenechala,“ dodala s úsměvem.   

Starší žáci

Trojnásobný vítěz Matyáš Fiala sice chyběl v Mladé Boleslavi pro nemoc. Přesto má letošní sezonu rozjetou skvěle. „Už v Jičíně jsem byl trochu nakřáplý. Naštěstí jsem se z toho dostal během týdne. Ale tréninkové manko se projevilo v Lounech, kde jsem skončil druhý,“ prohlásil v cíli, kde působil svěžým dojmem. „Věřil jsem si a cítil se před závodem dobře. Hned po startu jsem za to vzal a už jsem jenom natahoval celý závod,“ uvedl. A koho považuje za největšího konkurenta v boji o celkové prvenství? „Šanci porazit má Matěj Stránský, Hodně se zlepšil a je na tom dost dobře. Sezona je ještě dlouhá, není nic rozhodnuto,“ prohlásil. 

Text a foto –peh-


< Zpět

Partneři

close
detail