Czeczinkarovou zradilo koleno

Bronzová medailistka z evropského šampionátu kategorie U23 Jana Czeczinkarové se sice v Holých Vrších objevila, ale nakonec nestartovala.

Závod v Holých Vrších byl ochuzen o tři reprezentantky (Havlíková, Nosková a Czeczinkarová), které chyběly na startu. „Chytlo mě kolínko. Projevila se únava z náročného cestování na mistrovství Evropy. Poté jsem absolvovala trochu těžší silovější trénink v kopcích a na silnici. Jak bylo chladno, tak mi najednou v koleni nepříjemně luplo. A od té doby se to se mnou veze,“ vysvětlila dvojnásobná medailistka evropského šampionátu v cyklokrosu.

Už samotný výraz Czeczinkarové při rozjíždění naznačoval, že není všechno v pořádku. Chyběl její obvyklý úsměv. „Myslela jsem, že to bude dneska už lepší. Abych měla čisté svědomí, přijela jsem to zkusit. Objela jsem jeden okruh a zjistila jsem, že mi to na schodech nedělá dobře. Proto jsem se bála, abych si koleno v tom chladu ještě víc nezhoršila. Pokud by nebyla trať tak náročná, tak bych se toho nebála,“ uvedla a dodala: „Je to škoda, protože Holé Vrchy mám strašně ráda a jako bikerce mi trať vyhovuje.“

Navíc si chtěla vyzkoušet v ostrém tempu nové kolo, téměř „šité na míru“. „Dneska to měla být zkouška ohněm. Chtěla jsem se představit s novým kolem s fialovým designem a kotoučovými brzdami. Navíc jsem potřebovala otestovat i bezdušové pláště Mitas,“ prozradila.

Nakonec k tomu dojde zřejmě až za týden v sobotu v Kolíně. „Jsem z toho docela smutná. Doufám, že v Kolíně bude všechno v pohodě. Mám to přímo za barákem,“ věří Jana Czeczinkarová v brzký návrat.  

text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail