Kolín hostí letos nejlepší cyklokrosaře již podruhé

V sobotu 12. listopadu je na programu sedmý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu, který se pojede v Kolíně.

Kolín bude hostit nejlepší české cyklokrosaře letos už podruhé. Po lednovém mistrovství republiky přivítá v sobotu účastníky sedmého závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu.

 „Trať bude prakticky stejná jako při domácím šampionátu nebo úplně totožná jako v roce 2014. Pouze se vrátí jedna zadní smyčka v písku, kterou jsme vynechali kvůli nedostupnosti televizních kamer, naopak se nepojede pasáž na tartanu těsně před cílem,“ přiblížil drobné změny ředitel závodu Jan Slavíček.

Kompletní stupně vítězů obsadili na lednovém mistrovství republiky jezdci jezdící v barvách zahraničních stájí – Šimůnek, Boroš a Ťoupalík. V sobotu budou patřit k největším favoritům domácí cyklisté Paprstka a Nesvadba, kteří dominovali v posledních dvou závodech. „Věřím, že se forma během týdne neztratila a oba opět podají maximální výkony. Jestli to bude stačit na ostatní soupeře, to se uvidí,“ říká opatrně Jan Slavíček.  

Na startu se objeví i zahraniční jezdci, přihlásila se kompletní slovenská reprezentace v čele s Haringem a Glajzou. „Nevím, v jakém zdravotním stavu je obhájce titulu Radomír Šimůnek a jeho oddílový kolega Jakub Skála. Naši kluci udělají všechno pro to, aby zopakovali výsledek a výkon z Holých Vrchů,“ slibuje Slavíček.

Kolínští pořadatelé připravili pro přítomné diváky několik zajímavostí. „Fanouškům bude k dispozici stánek firmy Čeps, což je jeden z našich z hlavních partnerů. Zájemci si budou moci nechat zdarma udělat společnou speciální cyklistickou fotografii, ve společnosti našich nejlepších závodníků Tomáše Paprstky a Jana Nesvadby,“ zve trenér kolínských cyklokrosařů Jan Slavíček nejen všechny sportovní nadšence, ale především domácí příznivce.

V areálu atletického stadionu M. Tučka nebude chybět ani reklamní vozidlo Red Bull, které se postará o zábavu především v pauzách mezi jednotlivými závody. Pro návštěvníky bude určitě lákadlem i bohatá tombola. „Hlavní cenou bude tlaková myčka Kärcher. Stejně jako na mistrovství republiky máme slosovatelné vstupenky. Za padesát korun dostane každý divák i program,“ prozradil ředitel závodu.

Organizátoři věří, že divácká kulisa bude bouřlivá, podobně jako při domácím šampionátu. Cyklokrosový závod je totiž součástí sportovní akce - Fandíme společně. „Spojili jsme se s místními hokejisty a pozvali jsme hokejové fanoušky na cyklokros. Každý kdo přijde na cyklokros, bude mít na sobotní zápas dvacetikorunovou slevu,“ uvedl Slavíček.

A jaké lze očekávat v sobotu počasí? „Poslední roky vždycky chumelí. Takže je možné, že i letos něco spadne. Rozhodně ale nebude bláto, podmínky budou příznivé nejen pro závodníky, ale i fanoušky. Bude to rychlý závod. Doufám, že se všichni startující ukážou jen v tom nejlepším světle,“ věří ředitel závodu Jan Slavíček.

 

Program dne           

Sobota 12. listopadu Kolín

  9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti 

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail