Šimůnek chce v Kolíně restartovat sezonu

Před deseti měsíci, přesně 9. ledna, vybojoval Radomír Šimůnek mladší na trati v Borkách svůj první mistrovský titul, po němž tolik toužil. A nyní v sobotu 12. listopadu na stejném okruhu při sedmém, pro kategorie Elite čtvrtém dílu, seriálu Toi Toi Cupu hodlá restartovat svoji zatím nepovedenou sezonu.

„Ten titul byl krásný. Ale nyní myslím, že mě ještě čeká trápení. Člověk se ale nemůže dívat dozadu, ale mnohem důležitější je hledět dopředu," naráží na zdravotní problémy, které jsou prý hlavním důvodem zatím špatné sezony.

„Bylo toho hodně, co mě zbrzdilo. Úvod sezony mi rozhodně nevyšel, po řadě zdravotních problémů v létě moje připravenost ještě není taková, jakou bych si představoval. Nyní mě žene kupředu vidina druhé polovinu sezony, kterou bych chtěl dokončit výrazně lépe, jak tu první," řekl Radomír Šimůnek.

Tipovat, jak v Kolíně dopadne, nechce. „To je těžké říci. Důležité pro mě hlavně je, aby koleno drželo a vydrželo celý závod. Pro mě by mohl být tento závod odrazovým můstkem do další sezony. To je pro mě nejdůležitější."

Procentuálně prý je zatím se svou formou tak na padesát procentech toho, co by potřeboval. „Zdravotně je to nyní již celkem dobré. V Kolíně není tak extrémně náročný okruh jako třeba na Holých Vrších Tak snad to koleno vydrží. Kolínský okruh je nádherný, ne tak těžký, bez velkého převýšení a techničtější. Což mám raději," pokračoval Radomír Šimůnek.

Uvědomuje si, že zatím konkurence schopen nebyl. „Ještě ani nyní těm nejlepším konkurovat asi nebudu. Ale věřím, že můj čas přijde. Ve druhé půlce sezony se toho dá plno zachránit. Myslím, že plno lidí ještě dokážu překvapit. Musím dokázat sobě i ostatním, že jde se vyhrabat ze dna. Bojová nálada trvá. Důležité je, zda člověk má chuť něco stále dokázat. A to mě drží," věří v lepší časy úřadující domácí šampion.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři

close
detail