Kolín – průběžné výsledky

Dnes v Kolíně pokračuje sedmým dílem cyklokrosový pohár Toi Toi Cup.

Jako již tradičně odstartovali v 9:45 hodin kadetky společně se žákyněmi.

Pořadí kategorie kadetek a žákyň (28 startujících): 1. Kristýna Zemanová (Sokol Veltěž), 2. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team), 3. Zuzana Kadlecová (Sokol Veltěž).

Při neúčasti vedoucí jezdkyně celkového pořadí Magdaleny Mišoňové se otevřela cesta za vítězstvím její oddílové kolegyni Kristýně Zemanové, která se radovala z druhého letošního vítězství. „Věčně druhá“ Kateřina Hladíková skončila letos již počtvrté druhá. Premiérové umístění na bedně vybojovala Zuzana Kadlecová ze Sokolu Veltěž.

Pořadí kategorie žáků (43 startujících): 1. Matyáš Fiala (Cyklosport-Pitstop.CZ), 2. Matěj Stránský (Ivar CS-Author Team), 3. Mirek Müller (KAH Sport Vrchlabí).

Stylem start-cíl vyhrál Matyáš Fiala už popáté. Dnešní vítězství bylo jasné již od úvodních metrů, kdy svůj náskok na druhého Matěje Stránského navyšoval. Bojovalo se pouze o bronz, když Müller porazil ve finiši Veverku a Samce.

Pořadí kategorie kadetů (27 startujících): 1. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), 2. Jakub Hník (Mapei Merida Kaňkovský), 3. Tomáš Ježek (Ivar CS-Author Team).

Závod kategorie kadetů byl dramatický až do posledních metrů. Nejprve jezdila na čele trojice – Ťoupalík, Ježek a Dudek, která se později rozrostla až na šestici. V posledním kole nastoupil Ťoupalík, vypracoval si mírný náskok a útočil na třetí prvenství. To nakonec s přehledem uhájil před Jakubem Hníkem. V boji o bronz uspěl Tomáš Ježek, který přespurtoval domácího Tomáše Dudka.

Pořadí kategorie juniorů (31 startujících): 1.Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor), 2. Šimon Vaníček (Expres CZ – Merida Team Kolín), 3. Hynek Palička (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí).

Díky suverénnímu vítězství si připsal Jan Gavenda už pátý letošní trumf. Ze začátku mu ještě asistoval domácí Šimon Vaníček, pak ho ale přibrzdil technický problém. Přesto si nakonec pohlídal druhé místo. Třetí místo vybojoval Hynek Palička, který se propracoval na medailové umístění až v závěrečném okruhu.

Pořadí kategorie žen (26 startujících): 1. Pavla Havlíková, 2. Nikola Nosková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.), 3. Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor).

Moc nescházelo, aby stupně vítězů obsadilo kompletní trio cyklokrosařek KC Kooperativa Jablonec n.N. Jenže v posledním kole se dokázala Martina Mikulášková po pádu na překážkách v úvodním kole propracovat na třetí místo a odsunout dosud jezdící Nikolu Bajgerovou na čtvrtou pozici. Pro stříbro si v klidu dojela Nikola Nosková a její oddílová kolegyně Pavla Havlíková si připsala letošní druhé suverénní vítězství.

Pořadí kategorie mužů (49 startujících): 1. Jan Nesvadba (Expres CZ – Merida Team Kolín), 2. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkokowe MTB TEA), 3. Tomáš Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín).

Od úvodních kol se zdálo, že Kolín bude reprízou předchozího závodu v Holých Vrších. Na čele se usadila trojice Paprstka, Nesvadba a Konwa. Jenže při nájezdu do pátého kola rozšířil řady uprchlíků Slovák Haring a zaútočil domácí Nesvadba. Kolínský biker si jel pro bezpečné vítězství, ale v nájezdu do posledního kola se mu přiblížila dvojice Paprstka a Konwa, mírně zaostával Haring. Závěr byl nesmírně dramatický. Nesvadba nakonec uhájil těsné vítězství, Konwa zdolal až v závěrečných metrech Paprstku. Čtvrtý skončil Slovák Haring a páté místo obsadil veterán Emil Hekele.