Na státní svátek bude ve Slaném cyklokrosový svátek

Osmý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu se koná ve Slaném a je na programu ve čtvrtek 17. listopadu.

V den státního svátku proběhne ve Slaném cyklokrosový svátek. Závod zařazený do kategorie C1 slibuje dramatickou a atraktivní podívanou. Startovní listina je totiž nabitá zvučnými jmény, nebudou chybět zahraniční účastníci, ani téměř kompletní česká špička. Podle předpovědi se předpokládá i nefalšované cyklokrosové počasí. To vše proběhne za přítomnosti kamer České televize.

Do konečného pořadí bude chtít zcela jistě promluvit naše současná jednička a vítěz závodu z Tábora Michael Boroš. Formu mají i borci kolínského Expres CZ – Merida Teamu Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba. Chybět bude pouze nemocný Jakub Skála a Adam Ťoupalík, který odjel ladit formu na Mallorcu.

Ze zahraničních účastníků bude patřit k favoritům obhájce loňského vítězství Němec Marcel Meisen, ale i Belgičané Diether a Hendrik Sweekovi, Wietse Bosmans, Nizozemec David van der Poel, Francouz Steve Chainel, Poláci Mariuzs Gil a Marek Konwa nebo Slovák Martin Haring.

Trať ve Slaném doznala proti předchozím rokům drobné změny. „Na přání reprezentačního trenéra Petra Dlaska jsme přidělali schody na protilehlém svahu na stadionu,“ nastínil ředitel závodu Karel Svoboda letošní úpravy.

Podle předpovědi se má změnit poměrně příznivé počasí, ve čtvrtek hrozí déšť a výrazné oteplení. Což nepřivítal ředitel závodu zrovna s nadšením. „Jestli se trať rozmočí, bude to o poznání těžší. Hrozí, podobně jako loni na mistrovství republiky, že se pojede v bahně.“   

Během závodů bude ve Slaném přítomen i Petr Koukal se svým projektem STK pro chlapy. „Pánové si můžou vyslechnout něco o prevenci rakoviny prostaty,“ přiblížil Karel Svoboda návštěvu zajímavého hosta.

 

Program dne           

Čtvrtek 17. listopadu Slaný

  9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti 

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

 

Zde můžete shlédnout video trati ve Slaném  

Fotogalerie trati ve Slaném   

Text –peh-, foto Jaroslav Svoboda, Petr Hofbauer

 


< Zpět

Partneři

close
detail