Čáslavi se cyklokrosová premiéra vydařila

Na trati v lesoparku Vodranty se jel poslední listopadovou neděli devátý závod Toi Toi Cupu.

O body do celkového pořadí bojovali premiérově jezdci v mládežnicích kategoriích, součástí byl i vložený závod mužů, žen Open a kategorie Masters.

Ředitel závodu Ivan Sova si průběh závodů pochvaloval, až na drobné připomínky rozhodčích k trati. „Jednalo se o premiérový ročník, takže některé drobnosti už příště vychytáme," zdůraznil a upřesnil: „V příštím roce bychom mohli trochu zkrátit trať, aby byla rychlejší a tím zajímavější. Od závodníků jsem slyšel, že jde o klasický cyklokros tak, jak se dříve jezdil. A za to jsem rád."

V příštím roce by se cyklokros měl do Čáslavi opět vrátit. „Na přelomu ledna a února se bude řešit závodní kalendář a pořadatelství. Budeme usilovat o závody alespoň kategorie C2," naznačil Ivan Sova s tím, že by o body jeli i jezdci kategorie Elite. „Mohli by přijet i zahraniční jezdci a to by určitě bylo pro všechny daleko zajímavější," doplnil.

Ovšem i v neděli se ve startovním poli objevila zajímavá jména. Z mužů přijeli jezdci ČEZ CT Tábor, v ženách startovala úřadující mistrně ČR Martina Mikulášková, Nikola Nosková či Nikola Bajgerová. Nechyběli ani někteří reprezentanti, kteří o den dříve závodili na Světovém poháru v německém Zevenu.

Fanoušci z regionu mohli fandit jezdcům z Kolína, Kutnou Horu zastupoval Josef Kunášek. V juniorské kategorii zvítězil Kolíňák Jakub Schierl, který většinu závodu bojoval pouze s Davidem Honzákem. „Do posledního kola jsem nastoupil, trochu poodjel, potom jsem ale musel řešit spadlý řetěz a o náskok přišel. Přesto jsem si v závěru první místo pohlídal," podělil se o své dojmy v cíli vítěz juniorské kategorie.

Velkou motivaci měl do závodu Josef Kunášek. Ten se v prvním kole držel vedoucí skupinky, potom se ale začal propadat a nakonec vybojoval sedmé místo. „Chtěl jsem být vepředu asi až moc, na začátku jsem tempo přepálil. Sice jsem se pohyboval i na samotném čele závodu, potom mi ale trochu došly síly a propadal jsem se," hodnotil svůj výkon Josef Kunášek, který nakonec vybojoval sedmou příčku. „Sedmé místo hodnotím kladně, mohlo to být ale o něco lepší," doplnil a vyjádřil se i k čáslavské trati: „Byla hodně technická a hezká, podle mě byla dost podobná tratím v cizině."

Historicky prvním držitelem putovního poháru Města Čáslav se stal Štěpán Schubert (ČEZ CT Tábor), druhé místo obsadil Jan Rajchart (Česká Spořitelna – Accolade) a třetí místo bral Daniel Lukeš (ČEZ CT Tábor).

Text a foto Ivan Sova


< Zpět

Partneři

close
detail