Zamrzlá premiéra v Jabkenicích

Sluníčko a mráz přivítalo Jabkenice účastníky předposledního závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu.

V osmileté historii je dnešní závod kategorie mužů a žen poprvé zařazen v kategorii C2. Navíc se jede o originální a putovní ceny, vyrobené v dílně Radka Beneše.

Pořadí kategorie kadetek a žákyň (31 startujících): 1. Kristýna Zemanová (Sokol Veltěž), 2. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team), 3. Natálie Klímová (Sokol Veltěž).

Kateřina Hladíková měla sice nakročena na zlatý hattrick, ten jí ale na umrzlé trati znemožnily nečekané pády. Toho využila Kristýna Zemanová, která se radovala ze třetího vítězství. Nejlepšího letošního výsledku dosáhla třetí  Natálie Klímová ze Sokolu Veltěž.

Pořadí kategorie žáků (39 startujících): 1. Matěj Stránský (Ivar CS-Author Team), 2. Václav Veverka (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 3. Mirek Müller (KAH Sport Vrchlabí).

Při neúčasti lídra průběžného vedení se dnes radoval z prvenství „věčně druhý“ Matěj Stránský. Premiérového umístění na stupních vítězů se dočkal jablonecký Václav Veverka, třetí skončil Mirek Müller z Vrchlabí.

Pořadí kategorie kadetů (21 startujících): 1. David Šulc (Ivar CS-Author Team), 2. Tomáš Tlamka (Moravec team), 3. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor).

Nesmírně dramatický a napínavý souboj přinesl závod kadetů. Hned od úvodních metrů nastoupil David Šulc a vypracoval si i přes pád pohodlný náskok, který nakonec udržel až do cíle. Druhého Tlamku potkal technický problém, po kterém se na něj dotáhl Jakub Ťoupalík. Při nájezdu do posledního kola se už zdálo, že si táborský cyklista pohlídá drobný náskok. Jenže na cílové pásce byl nakonec rychlejší Tlamka, čímž dosáhl svého nejlepšího výsledku a Ťoupalík si třetím místem upevnil průběžné vedení v celkovém pořadí poháru.

Pořadí kategorie juniorů (24 startujících): 1.Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor), 2. David Honzák (ČEZ Cykloteam Tábor), 3. Jakub Schierl (Expres CZ – Merida Team Kolín).

Po krátké nemoci se dokázal Jan Gavenda vrátit v plném lesku a parádě, a připsal si šesté letošní vítězství. Zdatně a zdárně mu dokázal sekundovat až do posledního kola David Honzák, když protnul cílovou páskou s menší ztrátou. V boji o bronz předvedl fantastický výkon Jakub Schierl, který se společně s Paličkou připletl v prvním kole do hromadného pádu a vydal se pronásledovat soupeře z beznadějně posledního místa.

Pořadí kategorie žen (20 startujících): 1. Vendula Kuntová (Expres CZ – Merida Team Kolín), 2. Nikola Nosková (obě KC Kooperativa Jablonec n.N.), 3. Martina Mikulášková (ČEZ Cyklo Team Tábor).

Při neúčasti Pavly Havlíkové měla cestu za vítězstvím otevřenou její oddílová kolegyně Nikola Nosková. I když se dvě kola před cílem dotáhla na překvapivě vedoucí jezdkyni Vendulu Kuntovou, zdálo se, že vyhraje. Jenže…Na rozdíl od Kuntové Nosková na kluzké trati chybovala a stále víc ztrácela. Nakonec to svěřenkyně kolínského trenéra Slavíčka dokázala a vybojovala překvapivé, ale zasloužené premiérové vítězství. V boji o třetí místo uspěla Martina Mikulášková, která se musela po nepovedeném startu prokousat na čelní pozice až ze zadních pozic.     

Pořadí kategorie mužů (31 startujících): 1. Radomír Šimůnek (ČEZ Cyklo Team Tábor), 2. Jan Nesvadba (Expres CZ – Merida Team Kolín), 3. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkokowe MTB TEA), 4. Tomáš Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín).

Závod kategorie mužů Elite přinesl dramatickou a napínavou podívanou až do posledních metrů. Ještě v nájezdu do závěrečného okruhu bojovala o prvenství hned čtveřice Šimůnek, Nesvadba, Paprstka a Konwa. Rozhodujícím okamžikem byla lesní pasáž, když vedoucího mistra republiky stíhal kolínský Nesvadba. Jenže chyboval, a toho využil Šimůnek k získání drobného náskoku, který udržel až do cílové pásky. Jeho vítězné gesto hovořilo za vše. Z dlouhého čekání na vítězství projevil nesmírnou a upřímnou radost. Ta následující se dá očekávat v termínu 17. února, kdy očekává narození potomka.    

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail