Skvělý víkend juniora Kopeckého

Skvělých výsledků dosáhnul během uplynulého víkendu junior Tomáš Kopecký. V sobotním závodě v Spa-Francorchamps skončil třetí a o den později na Zilvermeercrossu v Molu obsadil páté místo.

 

Před blížícím se mistrovství republiky prokázal sedmnáctiletý junior Tomáš Kopecký výbornou formu. Ve dvou víkendových závodech se vešel ve své věkové kategorii do nejlepší pětky. V sobotním závodě pátého dílu Superprestige vybojoval ve Spa-Francorchamps krásné třetí místo. Na vítězného Belgičana Vandeboosche ztratil deset vteřin, mezi prvoročáky byl nejrychlejší. V neděli pak skončil na Zilvermeercrossu v Molu pátý, když za vítězným Belgičanem Vermeerschem zaostal 55 vteřin. Na medaili mu chybělo 19 vteřin a mezi sedmnáctiletými dojel třetí.

Sobotní trať ve Spa byla namrzlá, místy nebezpečná, proto se start o hodinu opozdil. Jelo se v areálu F1 ve Spa, kde se nesmí vůbec solit. Některé nebezpečné pasáže úplně nerozmrzly, proto je pořadatelé podložili koberci. Kopecký v sobě nezapřel pověst české cyklokrosové školy a patřil k nejtechničtějším jezdcům ve startovním poli. „Od startu byl závod dost vyrovnaný, Tomáš se stále pohyboval na jeho špici. Na rozdíl od ostatních soupeřů, kteří často padali, byl trpělivý. To mu nakonec přineslo úspěch a dojel třetí,“ popsal průběh závodu jeho otec Petr Kopecký.

Již tuto sobotu bude patřit na mistrovství republiky v Uničově k hlavních favoritům a medailovým kandidátům.  

Text -peh-, foto fb T. Kopeckého


< Zpět

Partneři

close
detail