Jana Czeczinkarová předčasně ukončila sezonu

Bronzová medailistka z evropského šampionátu kategorie U23 Jana Czeczinkarová předčasně ukončila kvůli kolenu letošní cyklokrosovou sezonu.

Jana Czeczinkarová vynechala po mistrovství Evropy několik závodů. Kvůli bolavému kolenu nestartovala v Holých Vrších, pak ani doma v Kolíně. Po několikadenním odpočinku pak zkusila závod ve Slaném. Ani tam ale nebyla ve své obvyklé pohodě, skončila pátá.

„Nejdřív se zdálo, že koleno bude zase v pořádku, dokonce jsem jela ve Slaném. Jenže pak se mi koleno zase ozvalo, proto jsem následující týden znovu odpočívala. Potom jsme s trenérem Martínkem usoudili, že pauza byla poměrně dlouhá a pokud bych se vrátila a trénovala s větší intenzitou, tak by to nebylo pro koleno moc dobré. Proto jsem nechtěla riskovat další zranění a raději předčasně ukončila sezonu,“ vysvětlila Jana Czeczinkarová.

„Je to pro reprezentaci strašná škoda, že přicházíme o reálnou šanci na zisk medaile na mistrovství světa v kategorii U23. Ale chápu, že zdraví je na prvním místě,“ posteskl si reprezentační kouč Petr Dlask.

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail