Vrchol sezony se blíží. V Uničově se budou rozdělovat mládežnické tituly

Boje o mládežnické tituly, poslední body do Toi Toi Cupu a účast Kateřiny Nash. To jsou největší lákadla sobotní cyklokrosu v Uničově.

Vrcholem sezony pro mládežnické kategorie bude sobotní závěrečný závod letošního ročníku Toi Toi Cupu v Uničově, kde se budou rozdělovat čtyři tituly mistrů republiky. Současně bude jedenáctý díl posledním závodem, který se započítává do celkového hodnocení Českého poháru.

Závody v Uničově se konají jako 15. ročník memoriálu Jaroslava Mráze, poslední národní šampionát se uskutečnil v moravském městě Olomouckého kraje v roce 2012, kdy tu vyhrál Zdeněk Štybar.      

„V podstatě je trať stejná jako loni, pouze doznala drobné kosmetické úpravy. V závěrečném úseku přibyla smyčka, protože místo pole vznikla louka. Před asfaltovým dojezdem do cíle už nebude dlouhá rovinka, ale přibude další smyčka. Trochu delší a tím i zajímavější bude i bikrosový úsek, nechybí ani tradiční schody. Tím bude pro diváky pestřejší,“ přiblížil ředitel závodu Richard Dostál drobné změny uničovské trati, která se nachází v lesoparku Šibeník.

A jaké lze očekávat v sobotu počasí? „Momentálně tu máme kolem nuly a pod mrakem, trať je rovnoměrně přimrzlá. Tipuji, že i v sobotu to bude podobné. Jsme připraveni na všechny varianty, vody na wapky bude dost,“ slibuje Richard Dostál.

Proti loňskému závodu nebude účast zahraničních jezdců tak početná, kdy se jelo v týdnu. Pořadatelé letos trochu doplatili na víkendový kalendář, kdy se v Belgii jede ve stejném termínu DVV trofee. Loňské prvenství obhajuje Němec Marcel Meisen, který bude startovat i letos. „Nebude chybět ani překvapení letošní sezony Emil Hekele. Ale největší tahákem bude účast Kateřiny Nash,“ potvrdil ředitel závodu start momentálně největší české hvězdy.

Závod mužů Elite bude od 12:55 hodin vysílat v přímém přenosu Česká televize. Ale ani diváci, kteří dorazí přímo do dějiště, nebudou ochuzeni o dramatickou podívanou. K dispozici totiž budou dvě velkoplošné obrazovky. „První bude instalována na nejvíce atraktivním místě v bikrosovém areálu, kde vystoupí i bubeníci. Druhou obrazovku máme klasicky v cílovém prostoru,“ prozradil Dostál.

V Uničově bude na co koukat. Boje o mládežnické mistrovské tituly, ale i poslední body do celkového pořadí Toi Toi Cupu určitě za to stojí! „Od začátku týdne tu všichni docela makáme. Proto se už strašně těšíme, až to zase vypukne!,“ uvedl natěšený ředitel závodu.      

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail