Zvládne Gavenda roli favorita?

Ostře sledovaným bude v Uničově závod juniorů. Nejen kvůli tomu, kdo získá mistrovský titul a celkové prvenství v Toi Toi Cupu, ale i z hlediska nominace na Světový pohár a mistrovství světa.

Největším favoritem je Jan Gavenda, sedminásobný letošní vítěz. O prvenství v letošním Toi Toi Cupu ho už nikdo nepřipraví a navíc loni jako prvoročák skončil na mistrovství republiky třetí. Nebo se prosadí dravé mládí v podání prvoročáků Schierl, Mikšaník a Kopecký? Vyzpovídali jsme reprezentačního trenéra Petra Dlaska.

Kdo podle vás patří k největším favoritům na titul a kdo bude bojovat medaile?

Největším favoritem je podle dosažených výsledků a počtem vítězství je Gavenda. Určitě mu to budou chtít znepříjemnit ostatní soupeři. Hlavně v poslední dobře jezdící Honzák, nebo trojice prvoročáků Schierl, Mikšaník a Kopecký. Do celkového pořadí můžou ale promluvit i další. Palička, který nedojel poslední závody kvůli pádům. Může tam být Říman nebo Syrovátka. Vaníček je sice momentálně trochu v útlumu, ale mistrovství republiky je specifický závod. Můžou překvapit i další, někdy vybouchne i papírový favorit.

Komu by měla nejvíc vyhovovat trať?

Bude záležet na počasí. Momentálně sice mrzne, ale na víkend se má oteplit. Ale všichni by se měli přizpůsobit daným podmínkám.

Myslíte, že jezdci jsou natolik vyrovnaní, že budou rozhodovat maličkosti?

Ano, rozhodnou technické dovednosti. Možná i těžký výběh do schodů a odkloněný sjezd. Věřím, že to bude vyrovnaný závod, jako minulý týden v Jabkenicích, kde vítěz nebyl jistý až do posledních metrů.

Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail