Mezi muži je favoritů víc, ženám bude zřejmě kralovat Kateřina Nash

Pořadatelům se podařilo pozvat do Uničova zajímavá jména. Ve startovní listině figurují zástupci sedmi zemí.

Stejně jako loni budou závody kategorie žen a mužů zařazeny do kategorie C1. To znamená, že mezi pětadvacet nejlepších mužů bude rozdělena částka 177 570 korun, vítěz bere 45 400 korun. Zajímavé finanční částky obdrží i první dvacítka žen, vítězka si přilepší o 19 250 korun. Navíc čeká patnáct nejlepších v obou kategoriích žen i mužů bodové ohodnocení do žebříčku UCI. Vítěz si připíše 80 bodů, druhý 60, třetí 40, atd. a ještě patnáctý získá bod.

A kdo se objeví na startu závodu mužů? Loňské prvenství obhajuje Němec Marcel Meisen, který i letos bude patřit k favoritům. O vítězství bude usilovat duo Belgičanů Yorben Van Tichelt a Diether Sweeck, na bednu budou tradičně útočit i Poláci Marek Konwa, Mariusz Gil a Marceli Boguslawski. V silné sestavě dorazí pětice Slováků Martin Haring, Ondrej Glajza, Šimon Vozár, Matej Ulík a Jakub Kurty. Účastníky ze zahraničí doplňují Maďar Zsolt Búr a Rakušan Philipp Heigl.

Z českých reprezentantů by mělo být nejvíce vidět trio Radomír Šimůnek, Tomáš Paprstka a Jan Nesvadba. Černým koněm by mohl být nestárnoucí Emil Hekele, který byl ve Slaném z našich třetí a celkově desátý.

Dramatickou podívanou slibuje i souboj o celkové prvenství v Toi Toi Cupu. Nejen v soutěži jednotlivců, ale i v soutěži družstev. K double mají blízko borci Expres CZ – Merida Team Kolín. V soutěži jednotlivců se rozhodne mezi kolínskými jezdci - Tomáš Paprstka vede před oddílovým kolegou Janem Nesvadbou o sedm bodů.

Ještě zajímavější je situace v soutěži týmů, kde mají ČEZ Cyklo Team Tábor a Expres CZ – Merida Team Kolín naprosto shodný počet 340 bodů! Boduje prvních třicet nejlepších a do celkových výsledků se započítávají tři nejlepší z každého týmu. Zatímco Kolínští spoléhají na duo Paprstka, Nesvadba, Táborští zase sází na větší vyrovnanost. Bodovat by měli Šimůnek a Schubert, a někdo z trojice Bambula, Lukeš a Bakus.  

V závodě žen se zdá být situace jasnější. Při neúčasti loňské vítězky Pavly Havlíkové, která dala přednost startu v zahraničí, patří k největší favoritce Kateřina Nash. Tradiční startovní listinu doplní i kvarteto Slovenek - Janka Keseg Števková, Tatiana Jaseková, Tereza Medveďová a Natália Glajzová, a polské trio.
Mistryně republiky Martina Mikulášková má v celkovém pořadí na druhou Vendulu Kuntovou desetibodový náskok a třetí Janku Keseg Števkovou dvanáctibodový. V soutěži týmů je čele průběžného pořadí KC Kooperativa Jablonec n.N. (394 bodů), druhý Expres CZ – Merida Team Kolín (321 bodů) a třetí ČEZ Cyklo Team Tábor (278 bodů).


Text a foto -peh-


< Zpět

Partneři

close
detail