Dnes v Uničově poznáme nové cyklokrosové mistry republiky

Den D se naplnil. Dnes bude pro mládežnické kategorie vrcholem sezony, protože se v Uničově poznáme nové mistry republiky. Jedenáctý díl letošního Toi Toi Cupu určí zároveň i vítěze Českého poháru.

Už to vypuklo! První titul získala v kategorii kadetek a žákyň Magdalena Mišoňová ze Sokolu Veltěž.

Pořadí kategorie kadetek a žákyň (35 startujících): 1. Magdalena Mišoňová (Sokol Veltěž), 2. Kristýna Zemanová (Sokol Veltěž), 3. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team).

Magdalena Mišoňová dokázala v Uničově obhájit titul mistryně republiky z loňského roku. V prvním kole sice vedla ještě Kateřina Hladíková, kterou následovala Kristýna Zemanová. Rozhodující náskok si pozdější šampionka vybudovala ve výjezdu a ten si dokázala dovést až do cíle. Druhá skončila její oddílová kolegyně Kristýna Zemanová ze Sokolu Veltěž a bronz získala Kateřina Hladíková.

Pořadí kategorie žáků (40 startujících): 1. Matěj Stránský (Ivar CS-Author Team), 2. Matyáš Fiala (Cyklosport-Pitstop.CZ), 3. Filip Samec (Bikeclinic Junior team).

Až do závěrečného třetího okruhu vjížděli společně dva největší favorité Matěj Stránský a Matyáš Fiala. Zatímco Stránský si vyměnil v depu zablácené kolo, Fiala pokračoval dál. Později však doplatil na svoji techniku, která ho v závěrečných metrech zradila. Stránský si tak dojel pohodlně pro titul, zklamaný a totálně vyčerpaný Fiala musel v cíli vyhledat zdravotnickou pomoc. Pro třetí místo si dojel teprve jedenáctiletý Filip Samec, pro kterého je to premiérové umístění na stupních vítězů.

Pořadí kategorie kadetů (30 startujících): 1. Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), 2. Jakub Hník (Mapei Merida Kaňkovský), 3. Tomáš Ježek (Ivar CS-Author Team).

Krátce po startu neponechal Jakub Ťoupalík nic náhodě, vzdálil se svým soupeřům a neohroženě upaloval za mistrovským titulem. I boj o další místa byl prakticky brzy rozhodnutý. Jakub Hník se vzdálil dotírajícímu Ježkovi a ve stejném pořadí pak dojeli do cíle.

Pořadí kategorie juniorů (25 startujících): 1. Šimon Vaníček (Expres CZ – Merida Team Kolín),2.Jan Gavenda (Cycling Academy Tábor), 3. David Honzák (ČEZ Cykloteam Tábor).

Drama až do posledních metrů. O titulu v kategorii juniorů se rozhodlo až na cílové pásce! Šimon Vaníček přespurtovalJana Gavendu a vybojoval první letošní vítězství. A právě to nejdůležitější. Nesmírně vyrovnaný souboj mohli ještě tři kola před cílem pomýšlet i Mikšaník a Honzák, kteří jeli spolu Vaníčkem a Gavendou. Do posledního okruhu vjížděl s menším náskokem Vaníček, ale Gavenda ho ještě dokázal dotáhnout. Ještě v nájezdu měl výhodnější pozici Gavenda, ale prohrál až na pásce. Třetí místo pro sebe nakonec rozhodl Honzák, který odsunul na čtvrté místo Mikšaníka.

Pořadí kategorie mužů (46 startujících): 1. Marcel Meisen (Něm.), Diether Sweeck (Bel.), 3. Tomáš Paprstka (Expres CZ – Merida Team Kolín).

Až do poloviny závodu vévodil průběhu závoduDieter Sweeck. Jenže pak se probudil stejně jako loni obhájce prvenství Marcel Meisen a pádil za svým druhým trumfem v Uničově. Třetí místo si zkušeně pohlídal Tomáš Paprstka a tím uhájil celkové vítězství v letošním Toi Toi Cup. O vítězi v soutěži týmů se rozhodlo prakticky hned v úvodu závodu. Táborský Radomír Šimůnek namotal šaltr a vzdal ve druhém kole. Tím se stal tým Expres CZ – Merida Team Kolín šampionem v soutěži družstev.

Pořadí kategorie žen (22 startujících): 1. Kateřina Nash (Luna Pro Team), 2. Martina Kukulová (Stevens Bikes Emilio Sport), 3. Kateřina Mudříková (CK Feso Petřvald).

Očekávaná vítězka a překvapivé stupně vítězů. Tak by se dal stručně nazvat závod žen. Kateřina Nash předvedla profesorský výkon a do cíle dorazila s luxusním, téměř dvouminutovým náskokem. Pro zbývající dvě medailistky to bylo dosud nejlepší představení v letošní sezoně. Kateřina Mudříková totiž obsadila v Kolíně deváté, Kukulová dokonce desáté místo. Úřadující mistryně republiky Martina Mikulášková nemohla být se svým výkonem a čtvrtým místem spokojená. Slabou náplastí jí může být prvenství v celkovém hodnocení Toi Toi Cupu.