Česky English

Do startu cyklokrosové sezony zbývají už jen dva dny

Dva dny před startem domácí cyklokrosové sezony proběhla v úterý 26. září dopoledne v restauraci U Medvídků v Praze tisková konference.

Za řečnický stůl společně zasedli Jan Nesvadba (druhý v Toi Toi Cupu 2016/17), Petr Dlask (reprezentační trenér), Petr Balogh (předseda cyklokrosové komise), Pavel Nosek (firma Mitas), Jiří Novák (firma Linberg) a Slavomír Svoboda (Český svaz cyklistiky). Akci moderoval zkušený moderátor českého rozhlasu Pavel Petr.

Úvodního slova se ujal Slavomír Svoboda (Český svaz cyklistiky), který popřál českému cyklokrosu mnoho sportovních úspěchů: „Doufám, že v roce domácího evropského šampionátu v Táboře přijdou výsledky.“

Poté předseda cyklokrosové komise Petr Balogh prozradil jména dvou sponzorů, kteří podepsali roční partnerství před zraky přítomných novinářů.

Pavel Nosek z firmy Mitas představil tradičního výrobce plášťů a duší. „Naši doménou jsou sice horská kola. Biková sezona sice už skončila, ale nechtěli jsme se nudit, proto jsme navázali se zástupci českého cyklokrosu spolupráci,“ uvedl Pavel Nosek. Jejich výrobky již využívají bikeři Josef Jelínek, Jan Škarnitzl, nebo Jana Czeczinkarová a Vendula Kuntová.

Firmu Linberg zastupoval Jiří Novák. „Jsme ryze česká společnost, která se zabývá čištěním odpadních vod. Jelikož jsme z jižních Čech, proto jsme velcí fandové cyklokrosu,“ vysvětlil Jiří Novák některé důvody sponzorské spolupráce. „Partnerství je podepsáno sice jen na rok, ale předpokládám, že bychom ho prodloužili,“ vyslovil přání Petr Balogh, který dodal, že pořadatelům evropského šampionátu v Táboře se již podařilo sehnat dvacet nových firem.

Na tiskové konferenci mělo dojít i k představení nové knihy o českém cyklokrosu. Jenže z dlouho očekávaného aktu nakonec sešlo. „Tiskárna to nestihla včas, možná až koncem týdne,“ vysvětlil jeden z autorů publikace Jaroslav Cícha. Druhý spoluautor Jindřich Pulman knihu blíže představil. „Chtěli jsme zpracovat cyklokrosové dění u nás a představit jména velikánů a další slavná jména. Povídání o cyklokrosu začíná před sto lety, přesněji před pětadevadesáti roky v Praze a končí rokem 2017. Doufám, že všichni cyklokrosaři si přijdou na své. Těžko říci, jestli se vám bude líbit,“ naznačil Jindřich Pulman výsledek roční spolupráce. První vydání se ale na knižních pultech neobjeví. Jedná se totiž o propagační materiál, který se nebude prodávat. Štěstí budou mít jen vybraní jedinci, kteří jí obdrží zdarma.

Letošní ročník pohárové soutěže Toi-Toi Cup má na programu sedm závodů, mládežnické kategorie o čtyři více. Finále proběhne 9. prosince v Kolíně, kde se budou v mládežnických kategoriích rozdělovat mistrovské tituly. Ženy a muže čeká mistrovství republiky 13. ledna v Mladé Boleslavi. Ani letos nebudou chybět ze závodů Toi Toi Cupu televizní reportáže, ale i tři přímé přenosy – jedná se o závody kategorie C1 ve Slaném, Uničově a Kolíně. Agentura Cyklistika chystá 11. října tiskovou konferenci k mistrovství Evropy v Táboře.

Na tiskové konferenci nechyběl ani reprezentační trenér Petr Dlask, který naznačil nominační kritéria na mistrovství Evropy: „V každé věkové kategorii můžeme nominovat až dvanáct osob. Ale bude záležet na momentální výkonnosti.“ Novináře zajímal i možný start Kateřiny Nash. „Katka má sice v plánu více závodů v Evropě. Stále ji lákám, aby závodila prakticky v domácím prostředí na jihu Čech. Ale má svůj závodní program v Americe. Takže to neustále řešíme,“ prozradil Petr Dlask.

Cyklokrosaře zastupoval Jan Nesvadba, druhý v celkovém pořadí Toi Toi Cupu 2016/17 a bronzový z MČR. Začátkem září startoval na mistrovství světa horských kol v australském Cairns, ve čtvrtek nebude chybět na startu úvodního závodu letošního ročníku Toi Toi cupu. „Stále se nemůžu rozhodnout, jestli jsem biker nebo cyklokrosař. Ve Slaném nečekám velký zázrak. Zatím jsem totiž na krosovém kole ještě neseděl. Všechno si chystám až na ME do Tábora,“ slíbil jedenáctý muž letošního cyklokrosového mistrovství světa.

Text -peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail