Česky English

Ve Veselí se radovalo trio dosud neporažených

První říjnovou neděli pokračoval letošní ročník Toi Toi Cupu ve Veselí nad Lužnicí, kde bojovali o pohárové body cyklokrosaři mládežnických kategorií.

Své druhé letošní vítězství si připsal žák Mirek Müller, kadetka Kristýna Zemanová a kadet David Šulc. Pouze v juniorské kategorii se radoval letos poprvé Vladimír Mikšaník.

V kategorii žáků se bojovalo o medailové umístění až do posledních metrů. Přesto bylo pořadí na prvních dvou místech stejné jako ve Slaném – o vteřinu vyhrál Mirek Müller před Filipem Samcem. První letošní „bednu“ vybojoval Adam Seeman ze Stadionu Louny.

O poznání snadnější to měla v kategorii kadetek Kristýna Zemanová. Zvítězila nad druhou Kateřinou Hladíkovou o 14 vteřin a třetí Němkou Cleou Seidel o 28 vteřin. I průběžné pořadí je téměř stejné, pouze třetí místo drží Aneta Novotná ze Sokolu Veltěž.

Nejpřesvědčivějšího vítězství dosáhnul podobně jako ve Slaném kadet David Šulc, který porazil stříbrného Jana Zatloukala o 25 vteřin a bronzového Matěje Stránského o minutu a jednu vteřinu. Naprosto shodné je i průběžné pořadí na prvních třech místech.

Zřejmě nejvíce vyrovnaná a dramatická bude letos kategorie juniorů. Letošní premiérové vítězství oslavil Vladimír Mikšaník, který porazil druhého Jakubu Ťoupalíka o 6 vteřin a třetího Jakuba Schierla o 17 vteřin. Právě Jakub Ťoupalík a Jakub Hník ve Slaném ještě chyběli, ale i v dalších závodech by měli útočit na medailové pozice. V průběžném pořadí zatím vede Jakub Schierl před Vladimírem Mikšaníkem a prvoročákem Tomášem Ježkem.

„Do Veselí přijelo celkem dvě stě třicet devět závodníků. Pořadatelé udělali velký kus práce. Přidali nové úseky v lesní pasáži, obtížné sjezdy, náročné výjezdy a poměrně dlouhé schody do příkrého kopce. Celý den proběhl pod dohledem Besip, který se zaměřuje na bezpečnost na silnici pro cyklisty. V projektu Základní školy s tombolou v soutěži o horské kolo vyhrála mladičká Nikol Fenclová,“ zhodnotil akci hlavní pořadatel Radek Bechyňský.

-peh-, foto Jaroslav Svoboda


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail