Česky English

Cyklorosový víkend v Jabkenicích

Třetí zastávkou letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu budou první říjnovou sobotu Jabkenice.

Kdo chce v malé obci s 368 obyvateli vyhrát, ten musí zvládnout zdejší trať nejen fyzicky, ale i technicky. Myší díra, srnčí stezka, tříhrbý velbloud a populární klády jsou nenápadné, ale spravedlivé nástrahy, na kterých si velcí favorité vylámali zuby. Možná jen maličkosti, ale právě ty v minulosti rozhodly. Loni v posledním okruhu v lesní pasáži zaváhal vedoucí Nesvadba, Šimůnek toho dokonale využil a zvítězil. Předpokládala se i výhra Noskové. Ale často chybující reprezentantka překvapivě nestačila na Kuntovou, která slavila premiérové vítězství.

„Po Myší díře a Psím schodům letos přibude nově i Nesvadbův strom. Kdo neví, o co jde, ať se mrkne na záznam z loňského ročníku Jabkokrosu,“ naráží ředitel závodu Radek Beneš na loňské trable Nesvadby.
Nadšený a nikdy spokojený stavitel trati populární „Beny“ vymýšlí každoročně novinky, které by cyklokrosařům ještě přitížily už dost náročné podmínky. „Všechny kolíky jsou už nabouchané, kance a houbaře jsme zahnali hluboko do lesa. Skákací klády jsme usadili na atraktivnější místo. Proti loňsku opět trochu povyrostly! Dnešní trénink cyklistického potěru z Ivar teamu s tím ovšem neměl sebemenší problém,“ šibalsky se usmívá Beny a dodává: „Protože se v Jabkenicích trénujícím cyklistům prášilo od galusek, tak trochu zalejváme. Ve velbloudovi máme zatím brod se žábami, ale do soboty je odvezeme do útulku a vypustíme to.  Kanci letos nerejou, takže drncání bude méně,“ slibuje ředitel závodu, který si připravil pro vítěze tradiční a originální ceny z vlastní dílny. Ty obdrží jen ti nejlepší. Možná některé zbudou i pro nedělní účastníky druhého závodu Českého poháru cyklokros Masters.
-peh- , foto Beny


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail