Česky English

Vyhraje v Jabkenicích Ťoupalík či Paprstka, nebo někdo jiný?

Okruh favoritů závodu mužů v Jabkenicích je poměrně úzký. Potvrdí pětice těch největších svoji roli nebo dojde k velkému překvapení?

V osmileté historii se zde podařilo vyhrát Bínovi (2012) nebo Ťoupalíkovi (2014), ale nejvíce prvenství nasbíral čtyřnásobný vítěz Vladimír Kyzivát. Loni tu slavil jediné vítězství loňské sezony Radomír Šimůnek, který bude ale chybět. Konec kariéry ještě oficiálně neoznámil, pouze že vynechá letošní sezonu.

Největším favoritem bude Adam Ťoupalík, který má v úvodu sezony skvělou formu. Ve Slaném bral druhé místo, o tři dny později v Gietenu v závodě jezdců v kategorii U23 své umístění zopakoval. „Rozhodl jsem se, že ještě zůstanu doma a během víkendu pojedu v Jabkenicích a na Slovensku. Pak už se přesunu do Belgie. V Čechách to ještě zkusím možná v listopadu,“ vysvětlil. Obávané trati se nebojí, stejně jako soupeřů. „Jestli se trať moc nezměnila, tak by mi mohla vyhovovat. Vyhrál jsem tu už před třemi roky. Uvidíme, jaké bude počasí, na sobotu hlásí déšť. Největšími soupeři budou Paprstka s Bičem a Bínič. Jakou zvolím taktiku, se rozhodnu až v průběhu závodu,“ prohlásil Adam Ťoupalík.

Dalším kandidátem na vítězství je Tomáš Paprstka, loni skončil čtvrtý. „Zdejší trať je technicky náročná, se spoustou zatáček a prudkých výjezdů. Není zde moc místa na předjíždění, proto bude hodně záležet na dobrém startu. Největšími soupeři budou Ťoupi,  Konwa a Bínič. Doufám, že letos to bude lepší jak loni a s Nesvadbičem to pořádně roztrháme,“ věří vítěz loňského ročníku Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka.

Černým koněm bude podobně jako ve Slaném Martin Bína. Tam sice startoval téměř ze samotného chvostu startovního pole, přesto dokázal vybojovat deváté místo. „Byla to radost a zábava. Jsem naprosto spokojený, skvěle jsem si to užil,“ okomentoval Bína svůj výkon. Perfektně odhadl své možnosti a ideálně si rozvrhl síly. Už ve druhém okruhu se dotáhl do skupiny, která bojovala o deváté místo. „Když jsem se dostal do druhé skupiny, tak už měla ta první velký náskok a nebylo se kam hnát. Ti nejlepší jsou jinde a jeli moc rychle. Nohy jsem na to zatím neměl, proto jsem si jel svoje tempo,“ vysvětlil. Přesto jeho umístění v top desítce se moc nečekalo. Tam měli převážně útočit kandidáti reprezentace v kategorii U23. „Očekával jsem, že vepředu bude víc mladých a budu to mít o poznání těžší. Ale ono nic. Je to bohužel smutné konstatování konkurence našich mladíků,“ přiznal čtyřiatřicetiletý cyklokrosař.

V Jabkenicích bude jeho startovní pozice o poznání lepší. Podle předběžně přihlášených by měl stát ve druhé řadě. „Mám spoustu práce, ani nemám čas přemýšlet nad sobotním závodem. Trať jsem si vyzkoušel už v pondělí, když jsem byl pracovně poblíž. Je hravá a poměrně fajn. Bude to určitě hezká sobota,“ nechtěl Bína ani slovem naznačit, co vymyslí na své soupeře.

Dalším kandidátem na medailové umístění je Jan Nesvadba, který tu loni bral druhé místo. Chybět by neměl ani Polák Marek Konwa, loni stříbrný. Pokud se dokáže někdo vklínit mezi pětici jmenovaných, bude to překvapení. Závod kategorie C2 slibuje dramatickou podívanou, závod společné kategorie mužů a U23 odstartuje v 14:30 hodin.

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail