Česky English

Toi Toi Cup pokračuje v Jabkenicích

Třetím závodem letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu pokračuje v první říjnovou sobotu v Jabkenicích.  Postupně přinášíme průběžné výsledky.

Jako první vyrazily do terénu kadetky společně se žákyněmi, poté následují další závody mládežnických kategorií. V pravé poledne vyrazí do terénu junioři, o hodinu později ženy a program dne zakončí ve 14:30 hodin muži.

 

Program dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

 

Kategorie kadetky a žákyně

Pořadí: 1. Kateřina Hladíková (Ivar CS Author team), 2. Aneta Novotná (Adastra Sokol Veltěž), 3. Clea Seidel (Radteam Seidel Luckenwalde).

Po jedenácti měsících se z vítězství znovu radovala Kateřina Hladíková. „Je to moc super pocit. Rozhodlo se v cílové rovince prvního okruhu. Kristýnce Zemanové přestala fungovat přehazovačka a potom se dlouho zdržela v depu. Díky tomu jsem to měla o dost jednodušší,“ přiznala vítězka.

Kategorie žáci starší + mladší (76 startujících)

Pořadí: 1. Mirek Müller (Mapei Kaňkovský), 2. Filip Samec (Bikeclinic junior team), 3. Daniel Mráz (TJ Uničov).

Třetí závod, třetí vítězství. To je bilance dosud neporaženého lídra žákovské kategorie Mirka Müllera. „Vypadá to sice jednoduše, ale snadné to nebylo. Rozhodlo se v technické pasáži v lese. Sice jsem chyboval, ale soupeři padali víckrát,“ přiznal suverén letošní sezony.

Kategorie kadeti

Pořadí: 1. Jan Zatloukal (Cyklo team Kolárna), 2. David Šulc (Ivar CS Author team), 3. Matěj Stránský (Ivar CS Author team).

Jan Zatloukal se konečně dočkal. Po dvou druhých místech vyhrál v Jabkenicích. „Bahno mi docela sedělo a díky technickým problémům soupeřům jsem vyhrál. Když jsem najel na první flek, najednou jsem ztratil Davida Šulce. Vypracoval jsem si náskok, který jsem udržel až do cíle,“ přiznal Zatloukal snadnější cestu za vítězstvím.

Kategorie junioři

Pořadí: 1. Jakub Schierl (Expres CZ Kolín), 2. Tomáš Ježek (Ivar CS Author team), 3. Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí), 4. Jakub Ťoupalík (Cycling academy Tábor).

Závod juniorů byl napínavý a dramatický až do posledního kola. Suverénem byl dnes skvělý technik Jakub Schierl, ale pořadí na dalších místech se neustále měnilo.

„Rozhodlo asi to, že jsem byl trpělivý a tolik jsem nechyboval,“ prohlásil v cíli příjemně překvapený Tomáš Ježek.

„V prvních dvou kolech jsem si soupeře otestoval, cítil jsem se v technice docela silný. A když Ťoupy udělal chybu, vzal jsem za to a všem ujel. Rezerva tam sice ještě byla, ale rozhodně to nebylo zadarmo,“ prozradil vedoucí junior celkového pořadí Jakub Schierl.

„Během závodu jsem se cítil sice super, ale v každém kole jsem udělal spoustu chyb. Vůbec jsem nevěděl jak mám projet zatáčky, vůbec mi to dneska nesedělo,“ přiznal čtvrtý Jakub Ťoupalík.

Kategorie ženy Elite

Pořadí: 1. Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 2. Karla Štěpánová (N1 Team), 3. Keseg Števková Janka (Outsiterz), 4. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek).

Další jednoznačné a bezkokurenční vítězství slavila v Jabkenicích Pavla Havlíková. Opět předvedla téměř bezchybný a perfektní výkon a zvítězila stylem start-cíl, když neustále navyšovala svůj náskok. „Měla jsem štěstí, udělala jsem jedinou chybu hned v prvním kole. Ale měla jsem náskok, takže to tolik nevadilo. Rozhodly už na začátku překážky, které jsem přeskakovala. A to byl základ úspěchu. Navíc perfektně pracovali mechanici v depu, měnila jsem kolo v každém okruhu,“ popsala své pocity vítězka Pavla Havlíková.

„Bylo to strašné! Pavla sice solidně potrénovala, ale my jsem tam skoro umřely. Bahno drželo na nohách, v zadní pasáži se mi zdálo, že šlapu na místě. Ale bavilo mě to, obzvláště když to dost klouzalo. S výsledkem jsem spokojená, protože jsem už docela unavená. Minulý týden jsem absolvovala tři závody a dnes už jsem cítila nohy,“ přiznala Karla Štěpánová.

Kategorie muži Elite

Pořadí: 1. Tomáš Paprstka (Expres CZ Kolín), 2. Adam Ťoupalík (Beobank – Corendon), 3. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkowe MTB TEAM), 4. Jan Nesvadba (Expres CZ Kolín), 5. Emil Hekele (STEVENS Bikes - EMILIO SPORT).

Tomáš Paprstka měl dnes svůj den a jednoznačně dominoval. „Ani jsem nedoufal, že to takhle dopadne. Jelo se mi opravdu parádně, vůbec jsem necítil nohy a dýchalo se mi skvěle. Jedině jsem trošku cítil záda. Když jsem zjistil, že mám menší náskok, tak jsem za to pořádně vzal a náskok jenom hlídal. V půlce závodu jsem si už věřil, proto jsem se snažil jet hlavou a opatrně, abych se vyhnul technickým problémům.“

Adam Ťoupalík skončil letos potřetí druhý. „Dneska chybělo k vítězství hodně. Tomáš ukázal hned ve druhém kole, že je nejsilnější. Jedno kolo jsem jel s Markem, pak už jsem pokračoval sám. Ale Tomáše jsem už nedohnal, proto jsem si hlídal druhé místo. První dvě kola jsem se trošku hledal, nebylo to úplně ono. Asi v polovině závodu mě začalo bolet břicho, proto jsem nejel naplno.“

odkaz na výsledky

odkaz na reportáž BBV

odkaz na fotogalerii Jaroslava Svobody

odkaz na fotogalerii Pavla Kopeckého

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi Toi


Auto Škoda


Strabag


Skupina ČEZ


Cube


Force


Kalas


Comett


Janev


Tufo


Karcher


Hi-tec


-


-


TKF - Stany


Agentura Cyklistika


Roadcycling


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz

close
detail