Cyklokrosaře čeká český Koppenberg v novém hábitu

Známý a nefalšovaný Koppenberg je letos na programu sice až 1. listopadu, ale ten český už startuje poslední říjnovou sobotu v Holých Vrších.

Již po čtyřiapadesáté se koná na holém kopci poblíž Mladé Boleslavi nejsurovější cyklokros v Čechách. Obávaná a proklínaná trať v Holých Vrších s velkým převýšením patří u nás k nejtěžším. I přesto, že v letošním ročníku došlo k razantní úpravě trati, není o nic jednodušší. Čtvrtý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu dokonale prověří technické a fyzické schopnosti všech jezdců.

Změna je život, řekl si stavitel trati Radek Beneš „Beny“ a kvůli nepovolené silniční uzávěrce doznala letošní trasa zásadní změnu. Vede jen horní částí nad jedinou silnicí v Holých Vrších.

A co nového si pro vás Beny připravil? „Bafuň bůh při nás letos nestál, tak jako roky minulé. Letos nám nebylo povoleno uzavřít silnici pro své sportovní hrátky, proto jsme museli trochu zaimprovizovat a zneužijeme pouze vrchní část nad Holými Vrchy,“ uvedl Beny důvody změny a upřesnil podrobnosti: „Oprášili jsme kdysi používaná místečka v horním sadu, vyhnali ovečky a zarazili kolíky. Nebojte se novot, nebude jich tolik. Přece jenom ke klasice českého cyklokrosu je třeba přistupovat s respektem. Závod zůstane těžkou robotou jako vždy.“
Tradiční mučící pasáž Kubínovy schody do nebe v počtu šestnáct jsou na svém místě a nemůžou chybět. „Ovšem, než se k ním dostanete bude to opravdu moc bolet,“ varuje Beny, který se snažil celou trať poskládat tak, aby po náročných technických pasážích následovalo vždy něco do tahu. „Uvidíme v sobotu, jestli se naše vize vyplní,“ směje se Beny jako vždy šibalsky.
Novinkou, která bude do tahu, je jízda polní cestou k lesu a následující sjezd lesním úvozem zpět na louku. „Pokud si vzpomínám, tak lesem se ještě nikdy nejelo,“ dodal.  
No a že cyklokros na Holých Vrších není náročný jen pro závodníky, to poznají jako vždy i diváci. „O doplňování energie jídlem a pitím se postaráme. Mám i doporučení pro závodníky. Večer před závodem si dejte krvavý steak!“ vzkazuje všem a současně prozrazuje vítězný recept stavbyvedoucí a vrchní kolíkář Beny.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail