Evropský šampionát pomohl táborským neziskovkám

Více než 103 tisíc korun získaly díky mistrovství Evropy v cyklokrosu místní organizace Kaňka Tábor a Domácí hospic Jordán. Peníze, které sportovci a návštěvníci vyšlapali v rámci Oranžového kola Nadace ČEZ, získají handicapované děti a nevyléčitelně nemocní.

Pro závodníky byla minuta šlapání na čtveřici speciálně upravených rotopedů jen příjemnou chvilkou oddechu. Naopak pro běžné diváky, kteří se v některých případech pouštěli přímo do miniaturních závodů mezi sebou i s profesionály, šlo o téměř sportovní výkon. Desítkami až stovkami korun ale přispěli všichni. „Zájem je úžasný, někdy stáli lidé i frontu na to, aby nám mohli pomoci. Střídali se tady navíc diváci i známé osobnosti a je vidět, že naše činnost je pro ně důležitá,“ zhodnotila nápor účastníků ředitelka Domácího hospice Jordán Marie Sovadinová. Její organizace si nakonec z cyklokrosového šampionátu odvezla symbolický šek na 51 150 korun. Kolegyně z centra Kaňka získaly ještě o tisíc korun víc.

„Je vidět, že spojení špičkového sportu a charity funguje. Navíc se cyklokros a oranžová kola výborně doplňují. A mám velkou radost, že zdravým lidem nejsou lhostejní ti, kteří tolik štěstí neměli,“ dodal po svém minutovém spurtu ředitel jaderné divize společnosti ČEZ Bohdan Zronek. Ten svým pohybem přispěl handicapovaným dětem více než třemi stokorunami. Předstihlo jej ale několik profesionálních cyklistů, kteří v průběhu dne překonali hned několik rekordů Oranžového kola.

Šampionát si navíc užily i samotné děti z táborské Kaňky. Nejen, že sledovaly cyklokrosaře z bezprostřední blízkosti, ale zároveň se také při přebírání šeku na pódiu ocitly v hlavní roli v přenosu sportovního kanálu České televize.

Text a foto Petr Šuleř


< Zpět

Partneři

close
detail