Pátou zastávkou letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu je Uničov

Sedmidílní seriál letošního 11. ročníku Toi Toi Cupu bude o víkendu pokračovat dvěma závody. V sobotu se pojede v Uničově, o den později pak pokračuje závody mládežnických kategorií v Ostravě.

Závody v Uničově se letos konají jako 16. ročník memoriálu Jaroslava Mráze.

„V podstatě je trať stejná jako loni, pouze doznala drobné kosmetické úpravy. Malá změna je hned po startu. Po prvním krátkém výjezdu se nenajíždí hned na panelovou silnici, ale přibyla jedna malá smyčka do lesíka. Teprve potom se točí doprava na panelovou cestu a ta se jede od spodu. Takže to bude o trochu těžší a do tahu,“ přiblížil stavitel trati Kamil Mráz drobné změny uničovské trati, která se nachází v lesoparku Šibeník.

Kvůli úpravám na střelnici jsou trochu jinak namotány zatáčky před schody. „Ty se ale nemění a ani jich neubylo! Nechybí ani loňská smyčka na poli. Pouze v případě špatného počasí by se vypustila,“ dodává Kamil Mráz.
Juniory, ženy a muži kategorie Elite čeká závod kategorie C1, který je více oceněn nejen prize money, ale i body do žebříčku UCI. Vítězové kategorie žen a mužů si přilepší o 31 500 korun (nejlepší junior bere 3500 korun), finanční odměnou obdrží nejlepší dvacítka (junioři až do 15. místa). Body do žebříčku UCI si připíše nejlepších patnáct mužů a žen, a pět juniorů.

Ani letos nebudou na startu chybět zahraniční jezdci. Loňské prvenství obhajuje Němec Marcel Meisen, ten ale v sobotu na Moravu nepřijede. Mimo Poláků (v čele s Markem Konwou), Slováků (i Martin Haring), Italů, možná i Maďara, se představí duo Belgičanů Daan Soete a Daan Hoeyberghs, ale také i Nizozemec Thiis Van Amerongen.

 

Program dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)

Aby nedošlo k nedorozumění! V letošní brožuře Toi Toi Cupu je uveden špatný čas závodu žen a mužů. Platí čas, který je uveden v článku a v propozicích! Ženy mají start v 13 hodin, muži v 14:30 hodin.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail