Toi Toi Cup pokračuje dnes v Uničově

Pátý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu se koná v Uničově. Juniory, ženy a muže čeká závod kategorie C1.

Účastníky sobotního závodu Toi Toi Cupu v Uničově přivítalo sice slunečné, ale typicky chladné podzimní počasí. Na lehce podmáčené trati budou muset cyklokrosaři zvládnout nejvíce schodů v celém seriálu – celkem čtyřiadvacet.

Program dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:30 hodin Muži (Elite a U23)Kategorie kadetky a žákyně

Pořadí: 1. Kristýna Zemanová (Topforex Lapierre), 2. Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author Team), 2. Clea Seidel (Rad team Seidel Luckenwald).

Svoje letošní páté vítězství si připsala Kristýna Zemanová, která si přivezla do cíle pohodlný náskok před druhou Kateřina Hladíková a bronzovou Cleaou Seidel.

„Jsem strašně ráda, že jsem opět zvítězila, když mi to v Holých Vrších nejelo. Těšila jsem se na zdejší schody, kde jsem získala rozhodující náskok, který jsem pak udržela,“ prohlásila vítězná Kristýna Zemanová.

 

Kategorie žáci starší + mladší

Pořadí: 1. Mirek Müller (Mapei Kaňkovský), 2. Jan Frühauf  (Cyklosport Pitstop.cz), 3. Daniel Mráz (TJ Uničov).

Už v prvním ze tří okruhů jezdila na čele čtveřice největších favoritů – dosud neporažený Mirek Müller, druhý žák průběžného pořadí Filip Samec, nechyběla ani domácí naděje Daniel Mráz a Jan Frühauf. V následujícím kole  už ztrácel Filip Samec na vedoucí trio, které bojovalo o stupně vítězů. Do závěrečné pasáže těsně před cílem vjížděli už jen Müller a Mráz. Ale domácí borec měl smůlu, když měl pád a ztratil kontakt. Suverén letošní sezony Mirek Müller udržel svoji neporazitelnost a připsal si sedmou výhru.

Mirek Müller: „Měl jsem kliku. Dan v závěru spadnul, jinak bychom šli do spurtu spolu a asi bych nevyhrál. Dneska bylo docela sucho, proto se jelo rychle.“

Čtvrtý Filip Samec: „Dneska mi to vůbec nejelo. Ztratil jsem na schodech, a pak už jsem ostatní nedohnal.“

Kategorie kadeti

Pořadí: 1. Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), 2. David Šulc (Ivar CS Author team), 3. Jan Zatloukal (Cyklo team Kolarna).

Po úvodním kole jezdila na čele závodu početná skupina. V následujícím okruhu se skupina zredukovala na šestici a dost se taktizovalo. Nikdo nechtěl udávat ostřejší tempo. V předposledním kole se už zrychlilo, a odpadl Fiala. Dramatické rozuzlení přinesl až cílový spurt, ve kterém zvítězil o pověstnou galusku Pavel Bittner nad Davidem Šulcem a připsal si první vítězství. Bronz nakonec vybojoval Jan Zatloukal.

Pavel Bittner: „Konečně jsem se dočkal vítězství. Kvůli velkému větru nechtěl nikdo na čele tahat. David mě sice předjel na překážkách, ale já se za ním vyvezl a nespurtoval ho.

David Šulc: „Každý chtěl ušetřit co nejvíce sil do závěru. Najížděl jsem sice první do cílové rovinky a pak se nesmyslně ohlédnul. Pavel potvrdil, že je nejlepším finišmanem v republice. Proto není ostuda, že jsem prohrál o pár centimetrů.“

Kategorie junioři

Pořadí: 1. Vladimír Mikšaník (ACK Stará Ves n. Ondřejnicí), 2. Jakub Schierl (Expres CZ Kolín), 3. Jakub Ťoupalík (Cycling academy Tábor), 4. Tomáš Ježek (Ivar CS Author team).

Ve druhém ze šesti kol to zkusil Jakub Ťoupalík, ale poměrně brzy byl dojet. Taktická bitva pod dohledem hlavních favoritů vyvrcholila v posledních dvou kolech. Teprve když se na čele závodu objevil Jakub Říman, který se dotáhl z druhé skupiny, přestalo se taktizovat. V nájezdu do terénu nastoupil Jakub Schierl, zareagoval jen Vladimír Mikšaník. Poté udával ostré tempo. Nakonec se ukázalo, že měl nejvíce sil a dojel si pro druhé letošní vítězství. Jakub Schierl uhájil stříbro před třetím Jakubem Ťoupalíkem.

Vladimír Mikšaník: „Po nepovedeném mistrovství Evropy jsem si potřeboval spravit chuť a to se mi povedlo. Závod byl rychlý, neustále jsme si vzájemně nastupovali. Rozhodující náskok jsem si vytvořil v lesní pasáži. Dal jsem do toho všechno. Doufám, že vítězství mi pomůže. Hlavně psychicky.“

Jakub Schierl: „Druhé místo beru. Závod jsem absolvoval z plného tréninku, takže jsem trošku očekával, že mi to moc nepojede. Při rozjíždění jsem na překážkách zlomil přední karbon, proto jsem si už v závodě tolik nevěřil.“

Jakub Ťoupalík: „Chtěl jsem to zkusit sám, protože ve skupině to moc neumím. Na první dva jsem tentokrát neměl, proto jsem si hlídal třetí flek. Uničov mám rád, ale určitě bych byl radši, kdyby se jelo na bahně.“

Kategorie ženy Elite

Pořadí: 1. Pavla Havlíková, 2. Elizabeth Ungermanová (KC Kooperativa Jablonec n.N.), 3. Janka Keseg Števková (OUTSITERZ), 4. Nadja Heigl (Sportunion Bikestore.cc-team), 5. Adéla Šafářová (Nutrend Specialized Racing).

Stále neporažená zůstává na domácí scéně i po pátém závodě Pavla Havlíková. Druhé místo vybojovala skvěle připravená oddílová kolegyně Elizabeth Ungermanová a připsala si premiérové stupně vítězů. Dvě třetiny závodu to vypadalo na dokonalý trumf jabloneckých barev KC Kooperativa, když na bronz útočila Tereza Švihálková. Nakonec si to o třetí místo rozdaly dvě zahraniční účastnice Slovenka Janka Keseg Števková a Rakušanka Nadja Heigl, úspěšnější byla Slovenka.

Pavla Havlíková: „Udělala jsem si to dnes zbytečně těžké. Myslela jsem si, že na čele pojede skupinka, ve které se prostřídáme a začneme závodit později. Ale odpojila jsem se hned v prvním kole. Kvůli tomu protivětru to bylo dost náročné.“ Pavla sledovala i dění za sebou: „Byla to fantazie. Tajně jsem doufala, že to dotáhneme až do cíle. Doufám, že se holky chytnou a konečně mě předčí. A já pak budu moci spokojeně odejít.“

Elizabeth Ungermanová dosáhla svého nejlepšího umístění a premiérové stupně vítězů. A jaký prozradila recept na úspěch? „Upřímně sama nevím. Dneska se to všechno sešlo. Dobré nohy i hlava. Možná pomohlo, že jsem po ME jela bez většího očekávání, s čistou hlavou. Na bednu jsem si začala věřit až v posledním kole, protože jsem si myslela, že mě dorazí další skupinka.

Kategorie muži Elite

Pořadí: 1. Daan Soete (Telenet Fidea), 2. Jan Nesvadba (Expres CZ Kolín), 3. Tomáš Paprstka (oba Expres CZ Kolín), 4. Daan Hoeyberghs ( Steylarts Betfirst), 5. Marek Konwa (Volkswagen Samochody Užytkowe MTB TEAM).

Ve druhém z devíti okruhů nastoupil lídr průběžného pořadí Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka. Jeho atak zachytil favorizovaný Belgičan Daan Soete, který skončil na ME v Táboře čtrnáctý. V následujícím kole se pořadí na čele změnilo, do vedení šel Soete, kterého stíhal Paprstka a s minimální ztrátou oddílový kolega Jan Nesvadba. V pohodě jedoucí Soete svůj náskok postupně navyšoval a kolínská dvojice se spojila. V dalších průběhu závodu se už nezměnilo, ale bojovalo se o další místa za stupni vítězů. V bratrovražedném souboji o druhé místo byl úspěšnější Jan Nesvadba, třetí dojel Tomáš Paprstka.

Jan Nesvadba: „Asi ve třetím kole jsem naskočil špatně na sedlo, takže jsem až do depa nemohl pořádně sedět. Na dlouhých rovinách jsem si Toma dojel a pak spolupracovali. Rozhodující náskok na Tomáše jsem si vytvořil na schodech. Kdo tam dorazil jako druhý, tak měl pokaždé menší sekyru. A protože mi bikroska docela šla, tak jsem za to vzal a mezeru mezi námi ještě navýšil.“

Tomáš Paprstka: „Když jsem nastoupil ve druhém kole, stačil zareagovat jen Soete. Když mě dojel, okamžitě nastoupil a postupně se mi začal vzdalovat. Spolu s Honzou jsme se mu už nedokázali přiblížit. V posledním kole jsem ztratil na Honzu pár metrů, a jelikož nejsem zrovna silniční typ, tak se jeho náskok navýšil a bylo rozhodnuto.“     

Výsledky

Fotogalerie Jaroslava Svobody

Fotogalerie Pavla Kopeckého


< Zpět

Partneři

close
detail