O mistrovské tituly se bojovalo i ve světě

Druhý lednový víkend se bojovalo o mistrovské tituly nejen v Čechách, ale i jinde ve světě.

Podobně jako u nás, tak se i jinde dařilo favoritům. Svůj čtvrtý titul slaví Nizozemec Mathieu Van der Poel, Belgičan Wout Van Aert má na kontě o jeden méně. Naopak Američanka vybojovala už čtrnáctý.

Národní šampionáty na Slovensku a v Japonsku se konaly už v prosinci. Zatímco ve světě se rozdělují tituly v juniorské kategorii ve stejný termín s ostatními věkovými kategoriemi v lednu, v Čechách je šampion známý už od 9. prosince.

 

Přehled vítězů národních šampionátů

USA

Muži: 1. S. Hyde, 2. J. Powers, 3. K. Werner.

Ženy: 1. K. Compton, 2. E. Noble, 3. K. Keough.

Irsko

Muži: 1. D. Moore, 2. D. Conroy, 3. G. Boyd.

Ženy: 1. I. Gillespie, 2. M. Geoghegan, 3. M. O´Grady.

Chorvatsko

Muži: 1. M. Meštrič, 2. M. Vujevič, 3. B. Radotič.

Ženy: 1. M. Perinovič, 2. A. Žufič, 3. K. Škiljič.

Maďarsko

Muži: 1. Z. Búr, 2. S. Buruczki, 3. K. Lovassy.

Ženy: 1. B. Banko, 2. K. B. Vas, 3. C. Kubik.

Portugalsko

Muži: 1. M. Costa, 2. V. Santos, 3. R. Ferreira.

Ženy: 1. S. Santos, 2. M. Branco, 3. J. Monteiro.

Německo

Muži: 1. M. Meisen, 2. S. Weber, 3. M. Müller.

Ženy: 1. E. Brandau, 2. J. Walsleben, 3. L. Beck.

Španělsko

Muži: 1. I. Esteban Aguero, 2. F. Orts Lloret, 3. A. Hernandez Gutierrez.

Ženy: 1. A. Nuňo Palacio, 2. L. Gonzalez Blanco, 3. O. Odriozola Mugica.

Belgie

Muži: 1. W. Van Aert, 2. L. Sweeck, 3. D. Soete.

Ženy: 1. S. Cant, 2. E. Van Loy, 3. L. Sels.

Nizozemí

Muži: 1. Mathieu Van der Poel, 2. Lars Van der Haar, 3 David Van der Poel.

Ženy: 1. Lucinda Brand, 2. Maud Kaptheijns, 3. Annemarie Worst.

Dánsko

Muži: 1. S. F. Carstensen, 2. K. Hansen, 3. N. B. Rasmussen.

Ženy: 1. M. Degn, 2. C. Bohé, 3. K. Thrane.

Lucembursko

Muži: 1. S. Nissen, 2. G. Bausch, 3. V. Dias Dos Santos.

Ženy: 1. Ch. Majerus, 2. N. Lamborelle, 3. E. Maes.

Velká Británie

Muži: 1. G. Ferguson, 2. I. Field, 3. L. Killeen.

Ženy: 1. H. Wyman, 2. N. Brammeier, 3. B. Crumpton.

Polsko

Muži: 1. M. Konwa, 2. B. Mikler, 3. P. Kostecki.

Ženy: 1. M. Turobos, 2. G. Wojtyla, 3. B. Borowiecka.

Švýcarsko

Muži: 1. L. Forster, 2. S. Zahner, 3. S. Sägesser.

Ženy: 1. J. Egger-Achermann, 2. K. Leumann, 3. S. Wüthrich.

Francie

Muži: 1. S. Chainel, 2. F. Mourey, 3. A. Jeannesson.

Ženy: 1. P. Ferrand Prevot, 2. C. Mani, 3. M. Petit.

Švédsko

Muži: 1. M. Eriksson, 2. H. Forsby, 3. H. Jansson.

Ženy: 1. A.M. Erlandsson, 2. I. Erngren, 3. F. Eriksson.

Itálie

Muži: 1. L. Braidot, 2. D. Braidot, 3. M.A. Fontana.

Ženy: 1. E. Lechner, 2. A.M. Arzuffi, 3. A. Bulleri.

Rakousko

Muži: 1. G. Raggl, 2. D. Federspiel, 3. F. Ritzinger.

Ženy: 1. N. Heigl, 2. S. Mair, 3. L. Pasteiner.

Slovensko

Muži: 1. M. Haring, 2. S. Vozár, 3. M. Ulik.

Ženy: 1. J. Keseg-Števková, 2. T. Jaseková, 3. E. Glajzová.

Japonsko

Muži: 1. H. Kosaka, 2. K. Yokoyama, 3. K. Maeda.

Ženy: 1. M. Imai, 2. K. Sakaguchi, 3. E. Yonamine.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail