Reprezentanti ladí formu na soustředění

Po mistrovství republiky v Mladé Boleslavi se přemístili členové reprezentačního kádru na čtyřdenní soustředění do areálu Bělá pod Bezdězem. Úkolem je připravit se na poslední část letošní sezony.

Kandidáti cyklokrosové reprezentace jsou od pondělí do čtvrtka na soustředění v Bělé pod Bezdězem. Ladí zde formu před posledními dvěma závody Světového poháru a únorovým mistrovství světa v nizozemském Valkenburgu.

„Vybrali jsme místo, které známe. Ale hlavně je tu areál, který je přibližně podobný trati ve Valkenburgu. Jsou tu silově kopcovité pasáže i rychlostní úseky,“ uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.

Podobně jako ve většině míst republiky spadla v Bělé pod Bezdězem sněhová nadílka. „Bohužel počasí nás trochu zaskočilo. V úterý dopoledne jsme museli malinko improvizovat. Nejezdili jsme po silnici, ale po lesních cestách,“ prozradil trenér Dlask.

Program byl podobný jako na předchozích soustředěních. Rozcvička, snídaně, dopolední trénink, oběd, krátký odpočinek a znovu na kolo. Střídaly se klasické dvoufázové tréninky na silnici a v terénu.

„Odpolední trénink byl už plnohodnotný, na upravené a vyjeté trati. Nejdříve jsme si museli okruh vyjezdit a teprve pak jsme na něm mohli pořádně trénovat. Takže všechny tréninky splnily účel,“ pochvaloval si reprezentační trenér.

Ve čtvrtek se vydají reprezentanti domů, v sobotu pak zamíří na předposlední díl Světového poháru do francouzského Nommay.

text -peh-, foto Michal Bednář


< Zpět

Partneři

close
detail