Táborský tým je v Toi Toi Cupu v soutěži družstev jasným favoritem

Nový šestičlenný tým ČEZ Cyklo teamu Tábor v kategorii mužů Elite vzbuzuje svým současným složením mezi soupeři respekt. Funkcionáři táborských cyklokrosařů mají před sezonou velká očekávání a doufají, že se jim po několika neúspěšných letech podaří návrat mezi českou elitu.

„Poslední dva roky jsme neměli tak velké úspěchy v elitních kategoriích,“ přiznal předseda oddílu Josef Krch a dodal: „Proto jsme začali tvořit nový perspektivní tým, který by měl patřit k nejlepším v republice.“

Se složením týmu Jan Nesvadba, Martin Hunal, Šimon Vaníček, Štěpán Schubert, David Honzák a Tomáš Bakus je prakticky povinností v příští sezoně zvítězit v pohárové soutěži družstev. Nejen díky vyrovnanosti táborského týmu a nové akvizici Nesvadby, ale i síle a obsazením ostatních českých družstev.

ČEZ Cyklo teamu Tábor získal hlavně příchodem Jana Nesvadby a Martina Hunala nesmírnou zkušenost, kterou se bude snažit předávat mladíkům. „Pro český cyklokros je to strašně dobře, když se takhle podařilo poskládat nový tým. Nesvadba a Hunal budou mladé ideálně dirigovat a mladíci se jim budou snažit vyrovnat. Rozhodně jim nedarují nic zadarmo. Tím pádem vznikne v týmu zdravá konkurence, což by mělo všechny jezdce posunout výkonnostně nahoru,“ říká reprezentační kouč Petr Dlask.

Podobně mluvili i mladé pušky Šimon Vaníček, Tomáš Bakus, Štěpán Schubert a David Honzák. Právě posledně jmenovaný už chtěl s cyklokrosem skončit, když vynechal konec loňské sezony. „Byl jsem nespokojený s výsledky a to mě dost sráželo. Chyběla mi motivaci a chuť. Ale příchodem nových tváří se všechno změnilo,“ pochvaloval si David Honzák nové posily.

Trenér ČEZ Cyklo teamu Tábor Michal Bednář si liboval přístupem jezdců na jarním sedmnáctidenním soustředění v Chorvatsku a Itálii. „Jsem naprosto spokojený. Kluci makají na sto procent. Teď už záleží jen na nich. Jak budou na sobě dál pracovat,“ poznamenal.

Z táborského týmu na tiskové konferenci vyzařovala chuť a motivace. Zvládnou však jezdci očekávaný tlak? I předseda cyklokrosové komise Petr Balogh si je vědom síly týmu. Proto s plnou vážností oslovil táborské cyklisty: „Doufám, že vás všechny uvidím na startu Světového poháru v Táboře.“ Ti si jeho slova vzali zanedlouho k srdci. Okamžitě po tiskovce a obědě vyrazili polykat další tréninkové kilometry. A to ve společnosti české jedničky Michaela Boroše. Táborský rodák jejich doprovod vřele a s úsměvem na tváři přivítal.

Text Petr Hofbauer, foto Michal Sváček


< Zpět

Partneři

close
detail