Reprezentanti absolvovali před sezonou soustředění

Kandidáti cyklokrosové reprezentace mají za sebou první předsezónní soustředění. V tradičním místě v Bělé pod Bezdězem v hotelu Relax se sešli od pondělí do čtvrtka adepti kategorie juniorské a U23.

„Nominace se omladila, nechyběli ani tři loňští kadeti,“ uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.

Program byl podobný jako na předchozích soustředěních. Rozcvička, snídaně, dopolední trénink, oběd, krátký odpočinek a znovu na kolo. Střídaly se klasické dvoufázové tréninky na silnici a v terénu se zaměřením na techniku, nechyběla ani nezbytná regenerace.

„Dvakrát jsme byli v terénu na Borku v Boleslavi. Zaměřili jsme se převážně na seskakování a naskakování, nacvakávání do pedálů, ale nezapomněli jsme ani na důležité starty,“ prozradil náplň tréninků reprezentační trenér Dlask a pokračoval: „Bylo znám, kdo už byl v terénu poprvé nebo vícekrát. Momentálně bude potřeba co nejdřív dostat do sebe rychlost a intenzitu.“

Už o víkendu začíná v Čechách cyklokrosová sezona. Prvním ze závodů se uskuteční v sobotu 15. září v Mladé Boleslavi. „Zde si můžou všichni závodníci porovnat svoji výkonnost, co a jak potřeba ještě zlepšit. Ale důležitější bude hlavně získat závodní rytmus a tempo,“ říká Dlask.

Za čtrnáct dní pak odstartuje seriál Toi Toi Cupu prvním závodem v Uničově. Kandidáty reprezentačního dresu čeká první zkouška na mezinárodní scéně v neděli 21. října, kdy se pojede třetí závod Světového poháru ve švýcarském Bernu.

-peh-, foto P. Dlask


< Zpět

Partneři

close
detail