Otvírák sezony přilákal do Mladé Boleslavi 140 cyklokrosařů

V sobotu 15. září se v Mladé Boleslavi uskutečnil první cyklokrosový závod Na Štěpánce. Pořadatelé z Ivar CS – Author teamu v čele s Václavem Ježkem postavili technickou trať na okraji lesoparku, která se závodníkům velmi líbila.

Na obnovenou premiéru otvíráku cyklokrosové sezony přijelo 140 závodníků od žáčků až po kategorii mužů. V slunečném dni vyrazily jako první na trať kadetky, mezi kterými zvítězila Kateřina Hladíková před Natálií Pleskačovou a Vandou Dlaskovou. Za nimi vystartovali mladší žáci, kde zvítězil Kryštof Bažant před Richardem Severinem a Robertem Mitášem. V kategorii starších žáků bojovali o první místo Filip Samec s Jakubem Elbadrim. Ten měl v předposledním kole defekt a z vítězství se tak radoval Filip, druhý dojel Daniel Rubeš a třetí Jakub Souček.

Od kadetů se začalo tempo závodu pěkně zrychlovat a krásný souboj předvedli Matyáš Fiala s Matějem Stránským, když v tomto pořadí projeli i cílem. Třetí skončil Pavel Jindřich. V juniorech se čelo závodu také několikrát měnilo a nakonec vybojoval první vítězství mezi juniory Jan Zatloukal, druhý dojel David Šulc a třetí Tomáš Ježek. V ženách se závod rozhodnul už v prvním kole, když odjela Kamila Janů, druhá byla Tereza Vaníčková a třetí Tereza Švihálková.

Nejtěsnější souboj předvedli muži, kde se ve vedení závodu střídal Martin Bína s Josefem Jelínkem. V pěkném souboji nakonec rozhodnul o vítězství v posledním kole Martin Bína, třetí dojel Jakub Schierl. Vložený závod masters vyhrál Ondřej Zelený před Františkem Novotným a Alešem Kombercem.

výsledky

Text a foto Josef Hladík


< Zpět

Partneři

close
detail