Auto Škoda Mladá Boleslav chce oprášit slávu

Cyklokrosový tým TJ Auto Škoda Mladá Boleslav chce navázat na dřívější úspěchy, které má oddíl s dlouholetou tradicí za sebou. Proto se v letošní sezoně přejmenoval z Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav a vrátil se k původnímu názvu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

Cyklokrosový mazák a tehdejší vicemistr světa Petr Dlask je odchovancem TJ Auto Škoda, kam se teď vrátil v pozici trenéra. Ve spolupráci s předsedou oddílu matadorem Antonínem Ungermanem chtějí vypěstovat nové hvězdy světové cyklistiky.

Pro oddíl je prioritou cyklokros. K tomu je potřeba kvalitní letní příprava, silniční a MTB závody i tvrdý trénink. V těchto disciplínách jsme se letos na regionální i národní úrovni ukazovali na stupních nejvyšších. Kristýna Zemanová získala na letošním MČR horských kol v Peci pod Sněžkou třetí místo v kadetkách.

Náš tým je složen z dětí, které absolvují své závodní seriály, až po dospělé, kteří startují na nejvyšších českých závodech. Mezi zkušené členy týmu patří v kategorii mužů Elite David Jarý a Slovák Ondřej Glajza. Těsně před cyklokrosovou sezonou se stal novou posilou Jakub Říman, účastník letošního mistrovství světa v cyklokrosu ve Valkenburgu.

Pro nadcházející cyklokrosovou sezonu je pro nás prioritou jak český, tak i Světový pohár v cyklokrosu. Rozhodně máme ambice bojovat o nominaci na mistrovství Evropy i světa. „Věříme, že se naše dresy, na kterých je dominantou logo firmy Thl-Luna, budou ukazovat v popředí výsledkových listin. Chceme tak oprášit slávu oddílu TJ Auto Škoda Mladá Boleslav,“ doufá předseda oddílu Antonín Ungerman.

-TZ-


< Zpět

Partneři

close
detail