Bývalý biker Nesvadba má letos nejvyšší cíle

Cyklokrosovým přestupem letošního roku byl odchod Jana Nesvadby z Expres CZ – Scott teamu Kolín do ČEZ Cyklo teamu Tábor. Další změnou druhého muže letošního mistrovství republiky a druhého v celkovém pořadí Toi Toi Cupu je přestup začátkem srpna do stavu manželského. „Prstýnek nosím. Zatím je to výborné, nemůžu si na nic stěžovat,“ pochvaluje si jeden z kandidátů na celkové prvenství 12. ročníku Toi Toi Cupu. Bude spokojen i na konci sezony?

Jaké to je, když jste se prakticky přes noc stal z bikera silničář?

Změnila se příprava, z terénu jsem se přesunul na silnici. Cítím rozdíly v počtu lilometrů, mám najeto podstatně víc. Ale vím, že to bude směrem k cyklokrosu daleko prospěšnější. Přes léto jsem si užil etapové závody, které jsem absolvoval - Okolo Jižních Čech a RBB tour.

Proslýchá se, že jste letos obzvláště nabušený?

To se jen tak říká. Uvidíme, co naznačí úvodní závody sezony. Do Uničova se už nemůžu dočkat.

Vaše cíle budou zřejmě asi nejvyšší?

Samozřejmě. Všechno směřuju ke Světovému poháru v Táboře, k dalším vrcholům bude patřit mistrovství republiky v Holých Vrších a světový šampionát v Dánsku. Mám nasmlouvanou švýcarskou sérii EKZ, ale prioritou bude letošní ročník Toi Toi Cup. Ten musím vyhrát, dostal jsem to příkazem. J

Z posledních dvou domácích šampionátů máte bronz a stříbro. Máte stoupající tendenci, vyjde v letošní sezoně zlato?

Samozřejmě, že chci vyhrát. Stejně jako každý rok a podobně jako ostatní soupeři. Na Holé Vrchy to mám dvacet minut od domova. Takže už chci do sbírky i zlato!

Text -peh-, foto -jsb-


< Zpět

Partneři

close
detail