Uničov přivítá rekordní počet startujících

V páteční státní svátek odstartuje 12. ročník cyklokrosového Toi Toi Cupu úvodním závodem v Uničově jako 17. ročník memoriálu Jaroslava Mráze.

O letošní cyklokrosovou premiéru je v početném startovním poli nebývalý zájem, když se přihlásilo rekordních 358 závodníků v šesti kategoriích. „Tak to tu ještě nebylo! Bude to nejlépe obsazený závod v historii,“ lebedí si ředitel závodu Richard Dostál. Úvodní závod sezony tradičně přiláká na start hojný počet jezdců, ale ani ti nejoptimističtější nečekali takový zájem. Na start žákovské kategorie se postaví 83 jezdců, společná kategorie žákyň a kadetek obsahuje 63 jmen. Kadetů se přihlásilo 49, juniorů o jednoho méně. Žen by mělo startovat 38, a startovka mužů čítá 77 jmen.

Trať v okolí lesoparku Šibeník je připravena podobně jako loni, beze změn. „Trať je momentálně tvrdá, suchá, takže to zítra bude pěkně prášit. Počasí má být slunečné s teplotou kolem patnácti stupňů prozradil ředitel závodu Richard Dostál.

Jako první vyrazí do terénu v 8:45 hodin kadetky společně se žákyněmi, pět minut před půl desátou odstartují starší a mladší žáci. V 10:10 hodin je poté vystřídají kadeti a úderem jedenácté si to rozdají o první pohárové body junioři. Jejich kategorie, stejně jako zbývající dvě (mužů a žen) jsou zařazeny do kategorie C1. Ve dvanáct hodin pak přijdou na řadu muži, a to za doprovodu kamer České televize. V posledním závodě dne se představí od 14 hodin ženy. V přímém přenosu budou komentovat Tomáš Budka a expert Zdeněk Mlynář.

 

 

Program dne:

8:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

9:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

10:10 hodin Kadeti

11:00 hodin Junioři C1

12:00 hodin Muži (Elite a U23) C1

14:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let) C1

text -peh-, foto -jsb-


< Zpět

Partneři

close
detail