Kdo patří v Uničově k favoritům

Závod mužů v Uničově zařazený do kategorie C1 slibuje kvalitní podívanou. Startovní listina je nabitá velkými jmény - závodníky ze zahraničí a současně nechybí ani kompletní česká špička.

Z českých jmen postrádáme jen dva jezdce, kteří by zcela určitě atakovali nejvyšší příčky. Adam Ťoupalík startuje v sobotu na silničním mistrovství světa v rakouském Innsbrucku v závodě jezdců do 23 let. Michael Boroš vyrazí ve stejný den do terénu v americké Iowě, kde se koná druhý závod Světového poháru. I přesto bude za doprovodu kamer České televize v přímém přenosu na co koukat.

Ambice jednotlivých jezdců zhodnotí nejpovolanější osoba Radomír Šimůnek mladší. Bývalý český reprezentant, dnes expert ČT, kterému se podařilo zajistit účast zahraničních jezdců.

David Van der Poel (9 - postavení v žebříčku UCI) Jednoznačně největší favorit. Má skvělou formu, zvítězil v prvním závodě švýcarské EKZ série.
Marcel Meisen (12) V Uničově se mu tradičně daří, zvítězil tu před dvěma roky. Je to jezdec světové třídy, je dalším kandidátem na bednu.

Tomáš Paprstka (28) V posledních dvou letech zde skončil dvakrát třetí. Doma patří k absolutní špičce. Ale jeho forma je pro mě velkým otazníkem. Doplácí na to, že se přes léto věnuje kvůli klubovým povinnostem horským kolům.

Jan Nesvadba (31) Bývalý biker už pochopil, že nelze kombinovat horská kola a cyklokros. Je to jeho poslední šance, kdy se může prosadit nejen doma, ale i ve světě. Ve švýcarské EKZ sérii skončil v úvodním závodě sezony sedmý. Věřím, že je stoprocentně připravený a bude na bedně.

Gianni Vermeersch (38), Wietse Bosmans (46) Oba Belgičané jsou dost nestabilní a labilní. Bude záležet, jak jim to v úvodu sedne. Pokud je to bude bavit, tak jsou schopni hodně kousat.

Vincent Baestaens (45) Dalšího Belgičana tipuji, že jeho maximum bude kolem pátého, maximálně třetího místa.

Dieter Vanthourenhout (49) Další z kandidátů na bednu. Prokazuje stabilní výkonnost po celý rok, je spolehlivý.

Na startu nebude chybět ani třetí muž loňského ročníku Marek Konwa (78). Biker Jan Škarnitzl (280) si prodlouží sezonu a bude chtít zúročit formu. Zřejmě objede pár závodů. Loni tu obsadil skvělé osmé místo.

Stříbrný junior ze světového šampionátu Tomáš Kopecký se poprvé představí v kategorii jezdců do 23 let. Bude to pro něj velký přechod. Ať už v kvalitě soupeřů ale i délce závodu. Proto to chce nějakou chvíli trpělivost a čas, aby získal cenné a nenahraditelné zkušenosti.

Startovní listina pátečního závodu obsahuje 77 jmen a slibuje napínavou a dramatickou zápletku. Loni v Uničově zvítězil Belgičan Daan Soete před Janem Nesvadbou a Tomášem Paprstkou.

 

Loňský vítěz měl nepříjemnou nehodu

Loňský vítěz celkového hodnocení Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka měl začátkem září nepříjemnou nehodu na silnici. „Poprvé jsem si ustlal na silnici a můžu říct, nic příjemného to není. Jedna díra v silnici a byl jsem dole. Naštěstí to jsou jen odřeniny, spáleniny a šest stehů na koleni. Můj scooťák addict cx nemá ani škrábanec, jen přední a zadní kolo to nedalo po nárazu do svodidel,“ popsal Paprstka.

Zranění ho momentálně nijak neomezuje, den před závodem polykal tréninkové kilometry. „Zdejší trať se mi velmi líbí, je technická a hravá. Pokud skončím do pátého místa, budu velmi spokojen. Dlouho jsem totiž netrénoval, ani nezávodil, takže se výpadek asi projeví,“ odhaduje své možnosti.

Text -peh-, foto -jsb- a fb Tomáše Paprstky


< Zpět

Partneři

close
detail