Zajímavosti a postřehy z Uničova

Přinášíme několik zajímavých postřehů z prvního závodu letošního ročníku Toi Toi Cupu v Uničově.

Nucená pauza

Smůlu měl Adam Doležal z ČEZ Cyklo team Tábor, který absolvoval v Uničově svoji premiéru ve společné kategorii mužů a U23 let. Po nepříjemném pádu si pořádně natloukl, a musel okamžitě vyhledat lékařské vyšetření. Diagnóza lékaře zjistila nejen zlomený nos, ale i roztržený ret a naražené zuby. Již cestou domů hrál obličej mladého cyklokrosaře všemi barvami, a tak si musí dát na několik dní od ježdění pokoj.

Dokonalý servis

Pro lepší informovanost diváků i jezdců se skvěle osvědčil nový systém průběžného pořadí jezdců na výsledkové tabuli v cíli. Četa rozhodčích ve spolupráci s hlavním ajťákem Standou Bambulou mladším ťukala do svých tabletů průběžné pořadí po průjezdu každým kolem všech kategorií. Sice někdy s menší prodlevou, ale všichni měli dokonalý servis o každém jezdci. I rozhodčí měli radost z nového přihlašovacího systému, který jim usnadnil práci. „Dneska jsem naťukal jenom čtyři opozdilce. Takže paráda,“ pochvaloval si Standa Bambula mladší.

Přímo z auta do přenosu

Dokonalý přehled o dění na trati měla komentátorská dvojice Tomáš Budka a Zdeněk Mlynář, která přímo z auta komentovala živě závod mužů do éteru. Auto s otevřenými dveřmi bylo umístěno na konci cílové rovinky těsně v zatáčce při nájezdu do terénu, tudíž všechny jezdce měli přímo na dlani.

Premiéra za mikrofonem

V Uničově došlo k pomyslné předání štafety. Robert Skála vystřídal za mikrofonem komentátorskou legendu Jindru Pulmana. Svoji cyklokrosovou premiéru okomentoval slovy: „Pro mě to zase taková novinka není. Většinou znám všechny závoďáky mužské a ženské kategorie. Horší už je to v mládežnických kategoriích. Ale věřím, že to brzy doženu,“ svěřil se.

Matyas by chtěl reprezentovat Česko

V kategorii kadetů se představil mladší bratr stříbrného medailisty letošního světového šampionátu Tomáše Kopeckého Matyas jezdící v barvách Acrog Balen BC. Na otázku, kterou zemi by chtěl reprezentovat, okamžitě odpověděl s úsměvem: „Samozřejmě, že Česko!“ Nejen na trati, ale i vizáží je věrnou kopií bratra Tomáše. Pokud by udržel svoji vysokou výkonnost, rýsuje se tak v českém cyklokrosu další bratrská dvojice. V současném kádru by tak Kopečtí doplnili sourozeneckou dvojici Ťoupalíků.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail