Pořadatelé připravili originální ceny pro medailisty ve Slaném

Poslední říjnový víkend pokračuje 12. ročník cyklokrosového Toi Toi Cupu dvěma závody. V sobotu se ve Slaném pojede závod zařazený do kategorie C1, o den později hostí Louny „malý“ Toi Toi Cup určený pro mládežnické kategorie.

Trať ve Slaném se jezdí na místním plochodrážním stadionu a v jeho okolí. Proti loňsku doznala jenom pár kosmetických změn. „Letos jsme přidali čtrnáct schodů, které budou jezdci zdolávat podél boku stadionu. Chybět nebudou ani dvě umělé překážky a pověstný sjezd za tribunou,“ popisuje ředitel závodu Karel Svoboda.

Letos poprvé snad zažijí závodníci „pravé cyklokrosové“ počasí. Od úterý v celé republice prší, takže by se nemělo už prášit, ani vyšší teploty nehrozí. „Ve Slaném už konečně zapršelo. Snad po půl roce. Ale moc nevěřím, že by pršelo až do soboty,“ přivítal Karel Svoboda dešťové přeháňky.

V závodě zařazeném do kategorie C1 měli původně startovat Němec Marcel Meisen a Nizozemec David Van der Poel. Nakonec ale do Slaného nepřijedou, musí plnit klubové povinnosti. Největšími hvězdami tak budou třicátý muž světového žebříčku Belgičan Jim Aernouts (Telenet-Fidea) a Adam Ťoupalík (Steylaerts – 777). Neměl by chybět ani tradiční účastník Polák Marek Konwa, lídr letošního Toi Toi Cupu Jan Nesvadba ani obhájce prvenství loňského ročníku Tomáš Paprstka.

Pro nejlepší připravili pořadatelé ze Slaného originální ceny pro medailisty z truhlářské dílny ředitele trati Františka Tichého. „Jsou to naše známé kadibudky, které všechny jezdce provází na každém závodu. Myslím, že se povedly,“ říká s úsměvem Karel Svoboda.

 

Program sobotního dne:

9:45 hodin Kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin Žáci (společně žáci starší + mladší)

11:10 hodin Kadeti

12:00 hodin Junioři

13:00 hodin Ženy (ženy Elite + ženy do 23 let)

14:25 hodin Muži (Elite a U23)

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail