Potvrdí Belgičan Jim Aernouts ve Slaném roli největšího favorita?

Bývalý český reprezentant Radomír Šimůnek mladší představuje největšího favorita sobotního závodu ve Slaném, Belgičana Jim Aernoutse.

Radomír Šimůnek mladší ukončil po pádu v lednu 2017 v závodě mistrovství republiky v Hlinsku předčasně nejen nepovedenou sezonu, ale prakticky i svoji závodní kariéru. I když nikdy neřekl, že to byl jeho poslední závod.

Po narození syna na cyklokros však nezanevřel. Působí v cyklokrosových přenosech České televize v roli experta. Sleduje veškeré dění a nadále využívá své kontakty v Belgii, kde prožil převážnou část své kariéry.

Ve Slaném měli původně startovat Němec Marcel Meisen a Nizozemec David Van der Poel. Nakonec ale oba nepřijedou, musí plnit klubové povinnosti. Největšími hvězdami tak budou třicátý muž světového žebříčku Belgičan Jim Aernouts (Telenet-Fidea) a Adam Ťoupalík (Steylaerts – 777). Neměl by chybět ani tradiční účastník Polák Marek Konwa, lídr letošního Toi Toi Cupu Jan Nesvadba, ani obhájce prvenství loňského ročníku Tomáš Paprstka.

„Je to těžké. Kalendář závodů je doslova nabitý. Belgičanům už nevadí cestování jako dřív. Ale radši závodí doma,“ říká Radomír Šimůnek, který spolupracuje s organizátory domácích závodů a domlouvá zahraničním jezdcům startovné.

Třicetiletý Belgičan Jim Aernouts patří k největším favoritům. Startoval na všech třech letošních závodech Světového poháru. Ve Waterloo skončil osmý, v Iowě dojel patnáctý a v Bernu čtyřiadvacátý.

„Jim je poctivý závodník. Získal dokonce mistrovský titul v kategorii do třiadvaceti let. Dneska už má ve stáji Fidea roli mentora. Dokáže pravidelně jezdit v Belgii do první desítky. Proto patří společně Ťoupalíkem a Nesvadbou k hlavním favoritům závodu,“ prozradil na něj Radomír Šimůnek mladší, který si dneska ve Slaném vyzkoušel projet okruh. „Musím uznat, že to byla dřina. Po technické stránce bych na to měl. Jenže po fyzické určitě už ne,“ přiznává. Na návrat do terénu to zatím nevypadá. I když ho nevylučuje. „Konec kariéry jsem ještě oficiálně neohlásil. Ještě mám v plánu to zkusit,“ slibuje s úsměvem mistr republiky z roku 2016 v Kolíně.

-peh-


< Zpět

Partneři

close
detail