Česky English

Trenér Petr Dlask: „Pojede se neskutečně velký úprk“

Reprezentační trenér Petr Dlask popsal trať mistrovství Evropy v nizozemském Rosmalenu.

„Je to rychlá technická trať s velkými a záludnými písečnými pasážemi. Je dost otevřená, z poloviny háková. Podstatnou roli bude hrát i vítr. Pojede se neskutečně velký úprk,“ charakterizoval Petr Dlask první dojmy z rosmalenské trati. A komu by měla svědčit? „Hlavně rychlostním a technickým jezdcům,“ říká reprezentační kouč. K nejdůležitějším místům budou patřit především písečné úseky. Proto bude rozhodovat správné nahuštění. „Bude to loterie, odhadnout správnou volbu tlaku. Uvidíme, kdo to ideálně trefí,“ přemýšlí Dlask nahlas. Podhuštěné galusky budou výhodou v písku, naopak na zpevněné trati hrozí zvýšené riziko defektu.

Závodníci nesmí podcenit žádnou maličkost, rozhodovat budou detaily. „Bude důležité umět číst vývoj závodu a pohybovat se na jeho čele. Zárukou dobrého výsledku bude dobrý start a boj o každou pozici, ve kterém bude docházet na ostré lokty. Může rozhodnout sebemenší zaváhání v písku, každá ztráta se už nemusí dohnat,“ popsal reprezentační trenér další drobnosti.

Na závěr pak ještě dodal: „V kategorii Elite rozhodne výkonnost a ostré tempo. Kdo ho nebude schopen akceptovat, tak nemá šanci na úspěch.“

-peh-


< Zpět

Partneři


Toi ToiSkupina ČEZ


Cube


Force


Janev


Auto Škoda


Tufo


Hi-tec


Comett


Kalas


Mitas Tyres


Obelisk Praha s.r.o.


TKF - Stany


Profastav s.r.o.


Česká televize


MTBS.cz

iVelo.cz


Roadcycling


Agentura Cyklistika

close
detail