V Třebíči se jelo letos poprvé na sněhu

První prosincovou sobotu se do Třebíče vrátil cyklokros, uskutečnil se zde desátý závod letošního ročníku Toi Toi Cupu.

S první letošní sněhovou nadílkou a s tratí se přijelo seznámit již v pátek velké množství závodníků. Trať byla situovaná do zámeckého parku a podzámecké nivy, vedla i kolem Baziliky svatého Prokopa, památky zapsané v seznamu Unesco. Povrch byl díky napadnutému sněhu umrzlý a rychlý, navíc ztížil těžký výjezd a zajímavý technický sjezd právě kolem Baziliky, který přinesl velké množství pádů.

Jako první se na trať vydali kadetky. Zvítězila Kateřina Hladíková z Ivar CS Author teamu, s malým odstupem dojela druhá Aneta Novotná z Adastry Sokolu Veltěž a na stupních vítězů je doplnila Kristýna Zemanová z TJ AŠ Ml. Boleslav. Závod starších žáků zcela opanovali jezdci Ivar CS Author teamu, na stupních vítězů se seřadili v pořadí Filip Samec, Václav Ježek, Adam Bernát.

I následující kategorii kadetů ovládl jezdec Ivar CS Author Teamu Matěj Stránský a to zcela přesvědčivým způsobem. Na druhém místě s mankem 23 vteřin dojel Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Tábor a na třetím místě dorazil Pavel Jindřich z TJ Stadion Louny.

V kategorii juniorů potvrdil roli favorita Jakub Ťoupalík z Cycling Academy Tábor, druhý byl Jakub Kučera z Expres CZ Scott teamu Kolín a se třetím místem se po technických problémech musel spokojit Karel Camrda ČEZ Cyklo Tábor.

V nepohárových vložených kategoriích zvítězili mezi ženami Tereza Švihálková z KC Kooperativa Jablonec n.N., mezi muži Elite Šimon Vaníček ČEZ Cyklo Tábor, mezi muži Masters byl nejrychlejší Petr Doležal z Authentic Bike Třebíč.

Text a foto Milan Tuna


< Zpět

Partneři

close
detail