Aktuality

Holé Vrchy + Ladislav Kubín = cyklokros

I v osmaosmdesáti letech je rodák z Holých Vrchů Ladislav Kubín vidět na mnoha českých cyklokrosech, ale pokud je to v Evropě, tak i na světových šampionátech. A když se vysloví jeho jméno, hned každý si jej spojí se závody v malé obci nedaleko Mladé Boleslav. Postavou malý Ladislav Kubín, ale dohromady velmi významné spojení pro českou cyklistiky a speciálně pro cyklokros. Vždyť závody na kolech již pořádá úctyhodných SEDMDESÁT let. Při prvním závodu TOI TOI Cupu letošní sezony mu členové vedení cyklokrosu za dlouholetou práci na „jeho“ trati poděkovali a předali dary.

Boroš a Vasová vyhráli úvodní TOI TOI Cup

Vítězi úvodního závodu prestižního seriálu TOI TOI Cupu se na Holých Vrších stali Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, kterého na stupně vítězů doprovodil belgický mladík Julian Siemons a týmový kolega Adam Ťoupalík. V ženách vyhrála maďarská reprezentantka Blanka Kata Vasová před naší šampionkou Kristýnou Zemanovou (Brilon Racing Team MB) a Němkou Judith Krahlovou. Na 2600 metrů dlouhém, a v Čechách nejtěžším okruhu trať na úvod sezony dokonale prověřila všechny startující, kterým navíc závod hodně znepříjemnil vytrvalý déšť.

Technické informace pro účastníky 1. závodu na Holých Vrších

Vzhledem ke komplikacím v předchozích ročnících rozhodla Agentura Cyklistika spolu s Pořadatelem závodu o striktním dodržování parkování v obci Holé Vrchy, a to ve dnech 27. a 28. září 2022.

TOI TOI Cup startuje již příští týden

Ve sváteční středu 28. září odstartuje TOI TOI Cup cyklokrosařů. Po loňské odmlce se seriál vrátí na tradiční zastávku do Holých Vrchů. "Těšíme se, že se k nám cyklokros zase vrátí. I proto, že TJ Sokol Holé Vrchy letos slaví sedmdesát let cyklistiky na Holých Vrších," uvedla ředitelka závodu Olga Šimůnková. Následovat bude dalších šest závodů, o domácí mistrovské tituly se pojede v polovině ledna v Mladé Boleslavi.

Táborský cyklokrosový SP láká na Štybara

Čeští diváci se mohou těšit na silničního profesionála Zdeňka Štybara, který opět výrazně uvažuje cyklokrosově. Trojnásobný mistr světa v tomto odvětví počítá se startem v domácím závodě Světového poháru cyklokrosařů, který se pojede v Táboře v neděli 23. října. Na tiskové konferenci v Praze to uvedl reprezentační šéftrenér Petr Klouček.

ONLINE brožura pro Toi Toi Cup 2022

Agentura Cyklistika s.r.o. pro cyklokrosovou sezónu 2022 vydává brožuru v online podobě.

Brožuru si můžete stáhnout pomocí QR kódu nebo pod následujícím odkazem.

Inspekce z Belgie byla spokojená

V minulých dnech navštívili jihočeský Tábor zástupci pořadatele Světového poháru ze společnosti Flandres Classic a spolu s nimi i zástupci belgické televizní společnosti, která bude vyrábět ze závodu, který se pojede 23. října, přenos do celého světa.

Vaníček, Zemanová a Ježek v Německu na stupních vítězů

Úspěšně vstoupili ve dvou úvodních závodech krosové sezony v Německu čeští jezdci. V podnicích kategorie C2 se v Bensheimu a Lützelbach objevili pětkrát na stupních vítězů. V elitní kategorii mužů vybojoval třetí místo v Bensheimu Šimon Vaníček z ČEZ Cyklo Team Tábor, když za vítězným Nielsem Vandeputtem z Belgie zaostal o 12 vteřin, druhý byl domácí Marcel Meisen.

Brilon Racing Team je týmem UCI

Mladoboleslavský tým Brilon Racing Team vstupuje do nové sezony se statutem UCI Teamu. "Jde o jistou prestiž, chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy," vysvětlil vstup mezi UCI týmy manažer celku Josef Hladík.

Jubilant Milan Chrobák

Jedna z největších trenérských osobností české cyklistiky Milan Chrobák se 17. září dožívá významného životního jubilea, oslaví sedmdesátiny. Jeho jediným domovským klubem se stal Stadion Louny. Závodní činnost definitivně ukončil vzhledem k náročnosti studia na FTVS UK v Praze, obor trenérství cyklistiky a trenérskou dráhu započal v roce 1975 jako trenér mládeže Stadionu Louny a od roku 1982 působil jako vedoucí trenér TSM Louny. V klubu pracoval jako profesionální trenér až do odchodu do důchodu v roce 2015. I nyní stále působí jako trenér mládeže.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 69 |

Partneři

close
detail