Aktuality

Třetí díl TOI TOI Cupu přivítá Jičín

Cykloklub Jičín připravuje již devátý ročník jičínských cyklokrosů, které se po loňském MČR mládeže pojedou již podruhé na nové trati v okolí rybníka Šibeňák. Loňský vítěz Michael Boroš bohužel startovat nebude, neboť absolvuje SP v americkém Waterloo a černým koněm elitního závodu by mohl být belgický závodník Anton Ferdinade, který přislíbil účast.

Stejně jako na Holých Vrších vítězů Boroš a Vasová

I ve druhém závodu seriálu TOI TOI Cupu, který se dnes jel v Hlinsku, vystoupili na nejvyšší stupeň mezi elitními ženami a muži stejní jezdci. Domácí převahu potvrdil Michael Boroš z týmu Elkov Kasper a závod žen ovládla maďarská závodnice Banka Kata Vasová, kteří se také pevně usadili na čele průběžného celkového pořadí. To samé platí i o juniorovi Václavu Ježkovi (Brilon Racing team MB).

Druhý TOI TOI Cup již v sobotu v Hlinsku

Sotva ve středu TOI TOI Cup odstartoval úvodním podnikem na Holých Vrších, tak v rychlém sledu přichází jeho druhé pokračování. V sobotu 1. října se česká krosovou elita i kvalitní zahraniční konkurence představí na okruhu v Hlinsku.

Holé Vrchy + Ladislav Kubín = cyklokros

I v osmaosmdesáti letech je rodák z Holých Vrchů Ladislav Kubín vidět na mnoha českých cyklokrosech, ale pokud je to v Evropě, tak i na světových šampionátech. A když se vysloví jeho jméno, hned každý si jej spojí se závody v malé obci nedaleko Mladé Boleslav. Postavou malý Ladislav Kubín, ale dohromady velmi významné spojení pro českou cyklistiky a speciálně pro cyklokros. Vždyť závody na kolech již pořádá úctyhodných SEDMDESÁT let. Při prvním závodu TOI TOI Cupu letošní sezony mu členové vedení cyklokrosu za dlouholetou práci na „jeho“ trati poděkovali a předali dary.

Boroš a Vasová vyhráli úvodní TOI TOI Cup

Vítězi úvodního závodu prestižního seriálu TOI TOI Cupu se na Holých Vrších stali Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, kterého na stupně vítězů doprovodil belgický mladík Julian Siemons a týmový kolega Adam Ťoupalík. V ženách vyhrála maďarská reprezentantka Blanka Kata Vasová před naší šampionkou Kristýnou Zemanovou (Brilon Racing Team MB) a Němkou Judith Krahlovou. Na 2600 metrů dlouhém, a v Čechách nejtěžším okruhu trať na úvod sezony dokonale prověřila všechny startující, kterým navíc závod hodně znepříjemnil vytrvalý déšť.

Technické informace pro účastníky 1. závodu na Holých Vrších

Vzhledem ke komplikacím v předchozích ročnících rozhodla Agentura Cyklistika spolu s Pořadatelem závodu o striktním dodržování parkování v obci Holé Vrchy, a to ve dnech 27. a 28. září 2022.

TOI TOI Cup startuje již příští týden

Ve sváteční středu 28. září odstartuje TOI TOI Cup cyklokrosařů. Po loňské odmlce se seriál vrátí na tradiční zastávku do Holých Vrchů. "Těšíme se, že se k nám cyklokros zase vrátí. I proto, že TJ Sokol Holé Vrchy letos slaví sedmdesát let cyklistiky na Holých Vrších," uvedla ředitelka závodu Olga Šimůnková. Následovat bude dalších šest závodů, o domácí mistrovské tituly se pojede v polovině ledna v Mladé Boleslavi.

Táborský cyklokrosový SP láká na Štybara

Čeští diváci se mohou těšit na silničního profesionála Zdeňka Štybara, který opět výrazně uvažuje cyklokrosově. Trojnásobný mistr světa v tomto odvětví počítá se startem v domácím závodě Světového poháru cyklokrosařů, který se pojede v Táboře v neděli 23. října. Na tiskové konferenci v Praze to uvedl reprezentační šéftrenér Petr Klouček.

ONLINE brožura pro Toi Toi Cup 2022

Agentura Cyklistika s.r.o. pro cyklokrosovou sezónu 2022 vydává brožuru v online podobě.

Brožuru si můžete stáhnout pomocí QR kódu nebo pod následujícím odkazem.

Inspekce z Belgie byla spokojená

V minulých dnech navštívili jihočeský Tábor zástupci pořadatele Světového poháru ze společnosti Flandres Classic a spolu s nimi i zástupci belgické televizní společnosti, která bude vyrábět ze závodu, který se pojede 23. října, přenos do celého světa.

| 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 >> 70 |

Partneři

close
detail