ADAM ŤOUPALÍK A ZEMANOVÁ A VYBOJOVALI LETOS PREMIÉROVÁ VÍTĚZSTVÍ

Premiérové výhry vybojovali dnes ve čtvrtém pokračování TOI TOI Cupu ve Veselí nad Lužnicí v elitních kategoriích Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) a Adam Ťoupalík (Elkov Kasper). Oba také vedou průběžné pořadí seriálu, čtvrtý závod znamenal pro juniora Václava Ježka (Brilon Racing Team MB) čtvrtý triumf.


Jubilejní desátý závod ve Veselí nad Lužnicí se jel jako čtvrtý díl prestižního seriálu TOI TOI Cupu a na startu byly bezmála čtyři stovky krosařů v pěti zemí. V první části programu jeli své závody cyklisté mládežnických kategorií. Pro ty to byl národní závod, pro odpolední závody juniorek, juniorů a elitních kategorií pak podnik kategorie C2 kalendáře Mezinárodní cyklistické unie. Na okruhu dlouhém 2800 metrů se jelo dvě třetiny po rovině a v závěru okruhu byl jeden dlouhý výběh a schody, ale bahnivým povrchem byl závod pro všechny dost těžký.

Nejlépe odstartovali v závodu mužů Šimon Vaníček a Matyáš Fiala (oba ČEZ cyklo team Tábor), ale těsně za nimi se drželi Jakub Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav), A. Ťoupalík a zkušený Polák Marek Konwa. Ve druhém kole se startovní pole začalo rychle přesýpat. Vepředu jela dvojice Říman a A. Ťoupalík, třetí se držel Konwa a za nimi jeli oba táborští závodníci.

V dalším průběhu se na čele osamostatnil A. Ťoupalík a druhý se těsně držel s minimálním odstupem Říman. A tak to vydrželo až do konce a jen odstupy se zvyšovaly.

Adam Ťoupalík dojel letos zatím třetí, dvakrát druhý a dnes konečně dosáhl na prvenství. Tím si upevnil vedení v průběžném pořadí, na druhého Vaníčka, který počtvrté dojel čtvrtý, má k dobru osm bodů. „Snažil jsem se zbytečně po startu nikam nespěchat. Jel jsem na čtvrté pozici, ale ve třetím okruhu jsem viděl, že Konwa má menší náskok, takže jsem ho dojel, najel si na čelo a snažil se rozhodnout hlavně v technické části a nedělat chyby,“ řekl Adam Ťoupalík. „Později se na mě přibližoval Jakub Říman, protože v prudkých pasážích jsem potřeboval trochu odpočívat. Výkonnost mi dnes trochu chyběla, ale hlídal jsem si technické úseky a snažil se jet bez chyb,“ dodal.

Mezi ženami kralovala mistryně republiky Kristýna Zemanová, ale i ona vystoupila letos na nejvyšší stupeň poprvé, když v předchozích třech závodech skončila vždy druhá za Maďarkou Blankou Kata Vasovou a vede průběžné pořadí již o 42 bodů před juniorkou Kateřinou Douděrovou.

Zemanová byla dnes suverénní. Svým soupeřkám odjela hned v prvním kole a bylo jen otázkou s jakým náskokem přijede do cíle. Za ní jela rekordmana v počtu zisků mistrovských titulů Pavla Havlíková (Lawi junior team) a Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team MB). "Kristýna jela dnes naprosto skvěle. Ještě jsem ji v takové pohodě závodit neviděl," řekl na její adresu český repreezntační trenér Petr Klouček.

Nejlepší juniorkou byla na sedmém místě Slovenka Viktória Chladoňová, z českých juniorek si vedla nejlépe Vanda Dlasková z Auto Škoda Ml. Boleslav, která dojela desátá. V závodu juniorů potvrdil svoji dominanci na domácích tratích Václav Ježek, který zatím nenašel přemožitele.

Výsledky:

Muži:

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 58:12, 2. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) +18, 3. Konwa (Pol.) +51, 4. Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor) +1:54, 5. Hula (Expres CZ - Tufo team Kolín) +2:02, 6. Fiala (ČEZ cyklo team Tábor) +2:16.

Junioři:

1. Ježek (Brilon Racing Team MB) 43:35, 2. Kuba (Dukla Praha) +9, 3. Hojka (Expres CT - TUFO team Kolín) +55, 4. Lienert (Rexonix Kovo Praha) +1:14, 5. Samec (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) +2:10, 6. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +2:24.

Ženy:

1. Zemanová (Brilon Racing Team MB) 47:53, 2. Havlíková (LAWI junior team) +1:28, 3. Hladíková (Brilon Racing Team MB) +2:36, 4. Heiglová (Rak.) +3:13, 5. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +3:20, 6. Krahlová (Něm.) +3:51.

Mladší žákyně:

1. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) 22:51, 2. Pazourková (Cycling Academy Tábor) +20, 3. B. Sluková (ADASTRA Cycling Team) +39.

Starší žákyně:

1. K. Sluková (ADASTRA Cycling Team) 21:23, 2. Rothabuerová (ČEZ cyklo team Tábor) +41, 3. Frydrychová (AUTO Škoda Ml. Boleslav) +50.

Mladší žáci:

1. Zavadil 20:51, 2. Maňas (oba Cycling Academy Tábor) +27, 3. Kohout (Bike puzzle team) +35.

Starší žáci:

1. Š. Kment (Brilon Racing Team MB) 19:03, 2. Vajsejtl (Bike puzzle team) +17, 3. A. Kment (Brilon Racing Team MB) +18.

Kadetky:

1. L. Grohová (Author team Stupno) 30:43, 2. A. Gottwaldová (CP team) +21, 3. Bukovská (DK Bikeshop Racing Team) +45.

Kadeti:

1. Bažant (TJ Sokol Plavy - Cyklo Benda) 27:36, 2. Kukla (ADASTRA Cycling Team) +3, 3. Kristl (Brilon Racing Team MB) +16.