Bohatý víkendový program je nabitý špičkovým cyklokrosem

Nejen u nás doma, ale i ve světě, je na programu poslední říjnový víkend několik cyklokrosových závodů. V sobotu se v Plzni koná sedmý závod Toi Toi Cupu pro mládežnické kategorie, v belgickém Ruddervoorde pokračuje seriál Superprestige. O den později by se měla představit osmička českých cyklokrosařů v závodě Světového poháru v belgickém Maasmechelenu.

V sobotní sváteční den se po desetiletém půstu cyklokros vrací opět do západočeské metropole. Loni v Plzni uspořádali mistrovství republiky Masters, letos je v Plzni na programu sedmý díl letošního Toi Toi Cupu určený pro mládežnické kategorie. Nechybí ani vložené závodu žen a mužů.

Seriál Superprestige pokračuje v sobotu v belgickém Ruddervoorde druhým dílem. Tentokrát se představí i čeští zástupci – junior Kryštof Bažant a třiadvacítkář Matyáš Fiala.

V neděli je na programu druhý závod Světového poháru v belgickém Maasmechelenu. Už dopoledne startují ve vložených open závodech juniorky a junioři. České barvy budou hájit Daniela Hezinová a Kryštof Bažant. Na startu závodu žen nebude chybět trio - Kristýna Zemanová, Kateřina Hladíková a Tereza Tvarůžková. Původně přihlášená Barbora Jeřábková zřejmě kvůli nemoci startovat nebude. Mezi muži se představí Michael Boroš a čtveřice třiadvacítkářů Matyáš Fiala, Maximilian Kerl, Patrik Černý a Jakub Kuba. Oba závody Světového poháru můžete sledovat na stanici ČT Sport Plus - v 13:40 hodin ženy, v 15:10 hodin muži.

Pro příznivce cyklokrosu je tu v neděli skvělá nabídka. V táborském areálu Komora si můžou všichni amatéři vyzkoušet trať mistrovství světa. Konají se zde od 10 hodin závody TBC série. „Rozhodli jsme se využít maximum z potenciálu spodní části okruhu a nabídnout všem výjimečný zážitek. Čekají vás úplně nové úseky, dokonale přehledná trať, písečný sektor jak v Belgii, leteckej den na Štybyho muldě a spurt na širokej asfaltovej rovince,“ zve všechny pořadatel Petr Zikmund.

Text Petr Hofbauer, foto UCI