BRILON RACING TEAM JE TÝMEM UCI

Mladoboleslavský tým Brilon Racing Team vstupuje do nové sezony se statutem UCI Teamu. "Jde o jistou prestiž, chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy," vysvětlil vstup mezi UCI týmy manažer celku Josef Hladík.


Tým má již za sebou povedený start do nové cyklokrosové sezony, ve dvou závodech v Německu  dokázali Kristýna Zemanová a Václav Ježek ml. vybojovat bronzové medaile.

Novinářům v sídle společnosti Brilon byly představeny ambice, plány a cíle do nové sezony. Tým má na své rozšířené soupisce celkem 60 závodníků, statut UCI Team se týká pouze žen a juniorů. V ženách budou celek reprezentovat Kristýna Zemanová, Tereza Vaníčková, Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková a Martina Bartošová. Mezi juniory bude jedničkou nadějný Václav Ježek ml. Reálnou ambicí týmu je přivézt alespoň jednu medaili ze závodu Světového poháru a umístění do pátého místa na mistrovství Evropy a mistrovství světa.

"Prvním vrcholem bude světový pohár v Táboře koncem října, pak ME v Namuru a vše bude směřovat k mistrovství světa. Ale těch závodů mezi tím bude hodně - domácí TOI TOI Cup, vánoční turné v Beneluxu a další," řekl Václav Ježek, jeden z trenérů celku Brilon Racing, jenž by si přál, aby jeho svěřenci dokázali vybojovat cenné kovy i na těch nejdůležitějších šampionátech. "Doufáme v medaili nejen na svěťáku, ale také na ME nebo MS. Už dlouho jsme jako Česká republika žádnou nepřivezli, takže bychom to rádi prolomili. Kristýna (Zemanová) a Véna (Ježek) tomu jdou naproti, věříme, že by se to mohlo podařit."

Brilon Racing stále zůstává primárně mládežnickým týmem. "Čas na to, abychom se věnovali elitě prostě není, budeme se snažit pomoct našim nejlepším dostat se do zahraničí. Zájem  je," nastínil další možné působení svých nejlepších závodníků, zejména týmové jedničky Kristýny Zemanové, které se na loňskémk MS blýskla 7. místem v kategorii U23.

"Cítila jsem se v Německu dobře, i když byly mezi mnou a prvními dvěma závodnicemi velké rozdíly. Závody ale byly dost brzo, cyklokrosových tréninků jsem zatím taky moc neabsolvovala, silniční sezonu jsem ukončila 3. září a od té doby jsem na cyklokrosovém kole seděla asi třikrát. Není ale prioritou být dobrá v září, ale až na vrcholy sezony," vypověděla nadějná cyklokrosařka Zemanová, v Německu dvakrát třetí.

Už tuto sobotu se tým Brilon Racing představí na domácí trati v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi na 4. ročníku Brilonkrosu. Pak už se rychle rozjede domácí TOI TOI Cup, jenž odstartuje 28. září v Holých Vrších. Dva úvodní závody Světového poháru v USA tým vynechá, třetí kolo SP už ale bude hostit jihočeský Tábor (23. října.) a tam se členové Brilonu pochopitelně ukáží.

FOTO Jan Němec