Druhý závod TOI TOI Cupu vyhráli Zemanová a Boroš

Po úvodním závodu seriálu TOI TOI Cupu v Kolíně dnes bojovali čeští i zahraniční cyklokrosaři o pohárové body na tradičním okruhu v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi. Na nejvyšší stupně vystoupili Kristýna Zemanová z Brilon Racing Team MB a Michal Boroš hájící barvy týmu Elkov Kasper.


Dnešní závod mužů byl podstatně vyrovnanější jak v Kolíně. Boroš, který dnes jej poprvé, se hned usadil na čele a za ním se drželi jeho týmový kolega Adam Ťoupalík, Polák Marek Konwa (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav), Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor), Václav Ježek (Brilon Racing team MC), Jakub Říman (DK Bikeshop Racing team) a Maximilian Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav).

První z této skupiny odpadli Ježek a vítěz z Kolína Adam Ťoupalík, tempo diktoval hlavně Boroš. Ten se dokázal svým soupeřům vzdálit a jel si pro jasné prvenství. V předposledním kole jej ale potkal defekt a Fiala se mu dokázal hodně přiblížit. Zkušený Boroš si ale však dokázal pohlídat malý náskok a svůj první krosový závod v sezoně proměnil ve vítězství. Za Fialou si pro třetí místo dojel Jakub Říman (DK Bikeshop Racing team).

"S vítězstvím jsem spokojen, lépe to dopadnout ani nemohlo. Ale na výkonu se musí ještě zapracovat, hlavně na technice. Na krosovém kole jsem seděl zatím hodně málo s ještě se na něm necítil komfortně. Již jsem ale zdráv, takže mohu naplno trénovat a připravit se na důležité závody," řekl vítězný Michael Boroš.

Vítěz prvního závodu Adam Ťoupalík dnes rychle boj o prvenství opustil a skončil sedmý. "Ale těší mě, že to objel alespoň tréninkově. Mám z něj dobrý pocit, je z něj cítit, že cyklokros jezdit chce," řekl Petr Klouček. "Výborný závod jel dnes Kerl, takto jsem ho závodit ještě neviděl," pochválil mladého jezdce reprezentační kouč. 

Podobně jako v Kolíně si závod žen podmanila úřadující šampionka Zemanová- Hned v prvním kole ukázala záda všem soupeřkám a bylo jen otázkou s jakým náskokem přijede do cíle. Za ní se dvě kola dřela skupina šesti závodnic, ale pak se roztrhala. O druhé místo bojovaly dlouho spolu Slovenka Viktória Chladoňová s Kateřinou Hladíkovou (Brilon Racing Team). 

"Jelo se mi dobře, cítila jsem se silně celý závod. Přede mnou ani za mnou nikdo, takže jsem si mohla jet své tempo a soustředila jsem se jen na svůj výkon. Zatím vše vypadá dobře, mám kvalitně natrénováno a doufám, že i ve Světovém poháru se budu držet vepředu," řekla Zemanová.

Hladíková s Chladoňovou spolu vydržely až do závěrečného okruhu v němž měla přece jen více sil domácí Hladíková a s malým náskokem si dojela pro druhé místo. Velmi dobře si vedla juniorka Daniela Hezinová (SportRaces Cycling Team), která skončila osmá. Naopak smůlu měla další domácí závodnice Barbora Jeřábková. Dobře odstartovala, ale po defektu se propadla až ke dvacáté pozici. Postupně se prokousávala startovním polem a závod dokončila na šesté příčce.

Mezi juniory slavil vítězství David Friedel (DK Bikeshop Racing Team), který byl v cíli o dvě vteřiny před vítězem z Kolína Barnabasem Vasem z Maďarska, třetí skončil Patrik Lienert (Rexonix KOVO Praha). 


Výsledky:

Mladší žákyně:

1. Bursíková (Expres CZ - TUFO Team Kolín) 23:50, 2. J. Rothbauerová +2, 3. Křivánková (obě ČEZ Cyklo Team Tábor) +5.

Starší žákyně:

1. Zavadilová (Cycling Academy Tábor) 22:13, 2. Škubalová (TUFO CZ Otrokovice) +17, 3. Bohánská (Expres CZ - TUFO Team Kolín) +22.

Mladší žáci:

1. Semerád (Rexonix KOVO Praha) 21:43, 2. Zavadil (Cycling Academy Tábor) +14, 3. Zákostelecký (ČEZ Cyklo Team Tábor) +30.

Starší žáci:

1. Hladík (Brilon Racing Team MB) 20:30, 2. Bukovský (Bikeshop Racing Team) +6, 3. Rada (Rexonix KOVO Praha) +7.

Kadetky:

1. Cermanová (CK Příbram - Fany GASTRO) 29:06, 2. Bukovská (DK Bikeshop  Racing Team) +22, 3. Šíslová (LYKO klub Pardubice) +24.

Kadeti:

1. John (Brilon Racing Team MB) 33:19, 2. Hůsenica (SR) +3, 3. Dvořák (Head Pro Ggeam Opava) +8.

Ženy:

1. Zemanová 47:44, 2. Hladíková (obě Brilon Racing Team MB) +40, 3. Chladoňová (SR) +44, 4. Wlodarczyková (Pol.) +1:09, 5. Bajgerová (Mat Atom Deweloper Wrocław) +1:15, 6. Jeřábková (Brilon Racing Team MB) +1:21.

Junioři:

1. Friedel (DK Bikeshop Racing Team) 37:58, 2. Vas (Maď.) +2, 3. Lienert (Rexonix KOVO Praha) +29, 4. Bažant (Cyklostar Pirelli) +52, 5. Hofer (Rak.) +56, 6. Kraus (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:03.

Muži:

1. Boroš (Elkov Kasper) 1:01:44, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +6, 3. Říman (DK Bikeshop Racing team) +8, 4 Konwa (Pol./TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +14, 5. Kerl (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) +55, 6. Ježek (Brilon Racing team) +1:29.