Gravel Sudomír kořistí cyklokrosařů

Druhý závod Českého poháru na gravelu "Gravel Bohemia Cup" se odehrál 18. 5. v malebné jihomoravské vinařské vísce Sudoměřicích za krásného letního počasí. Dospělé kategorie čekalo pět 11 km okruhů mezi sklípky, vinicemi, kolem kapliček, po polních a šterkových cestách i trávě - a také přes dva brody. Tedy opravdový a pestrý gravel.

Závodu od začátku dominovala dvojice Daniel Mayer (KC Hlinsko) a Tomáš Bakus (ČEZ Cyklo Team Tábor), která se vzdalovala stíhajícím skupinkám, do kterých se závod brzy rozdrobil. Až v posledních metrech pro sebe dokázal urvat vítězství hlinecký Mayer. Za touto dvojicí bojovala skupina, ze které byl nakonec nejrychlejší a tedy třetí Matěj Vik (ČEZ Cyklo Team Tábor). Všichni tři takto tedy vystoupali na podium v kategorii 19-34. V kategorii 35-49 zvítězil Martin Zeithammer (EXTREME CYCLING TEAM). V kategorii 50 a více Patrik Müller (BIKEPART CYCLING), v ženách pak Kristýna Zemanová (Brilon racing team MB).

Vítězka kategorie žen, Královna cyklistiky a dvojnásobná medailistka ze světových šampionátů v cyklokrosu, Kristýna Zemanová, si po pauze po cyklokrosové sezoně opět nasadila závodní číslo a závod hodnotila takto: "Závod jsem si moc užila, bylo to skvěle připravené a zorganizované, pěkná a poctivá trať, rozhodně to nebylo zadarmo. Se svým výkonem jsem spokojená, na to že to pro mě byla první větší intenzita se mi jelo skvěle. Gravelů plánuji letos zařadit víc - teď už vlastně absolvuji celý zbytek českého poháru, největším cílem je samozřejmě grevlová republika."

Vítěz závodu mužů Daniel Mayer viděl Gravel Sudomír takto: "Dnešní gravel se mi libil, i trať byla hezká, rychlá to mi celkem sedělo. Pocitově poslední dny cítím že se vrací bývalá forma, takže jsem rád že se mi podařilo vyhrát, na gravel závody jezdím rád už jen pro to že se to podobá občas cyklokrosu. Těším se na mistrák u nás v Hlinsku, na který se budu snažit připravit."

V zázemí Sudoměřického obecního amfiteátru závodily děti a hrála kapela. Za podporu povedeného dne děkujeme zejména Generali pojišťovně a Jihomoravskému kraji, hlavním partnerům - firmám Tufo, Kalas a silně nás podporující obci Sudoměřice, za pohár děkujeme za podporu Agentuře Cyklistika a Českému svazu cyklistiky a partnerům poháru. Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na příští ročníky.

Foto: Jan Brychta / Gravel Sudomír