JUBILANT MILAN CHROBÁK

Mladoboleslavský tým Brilon Racing Team vstupuje do nové sezony se statutem UCI Teamu. "Jde o jistou prestiž, chceme našim členům vytvořit výhodnější podmínky v zázemí a lepším způsobem propagovat naše partnery a sponzory. Další věcí jsou otevřenější dveře na velké silniční závody. Myslím, že jsme dali dohromady zázemí srovnatelné se špičkovými belgickými týmy," vysvětlil vstup mezi UCI týmy manažer celku Josef Hladík.


V letech 1995 až 2010 působil jako asistent reprezentačního trenéra u české cyklokrosové reprezentace. Společně s Jiřím Murdychem a potom s Petrem Kloučkem byl u zisku 25 medailí, které česká cyklokrosová reprezentace získala na světových a evropských šampionátech. Do cyklokrosové reprezentace dovedl oddílové svěřence Pavla Elsnice, Daniela Reha, Petr Čecha, syna Jana, Kamila Ausbuhera, Jaromíra Friedeho, Petr Novotného, Vojtěcha Nipla, Martinu Mikuláškovou, Pavla Jindřicha a Adana Seemana.

Ti všichni dosáhli na světových šampionátech a Světových pohárech řadu skvělých umístění a v mládežnickém cyklokrosu dokázali zkompletovat sadu medailí z MSJ, když v roce 1988 vybojoval Reh bronz, zlato v roce Ausbuher a stříbro Jaromír Friede na tomtéž MS. Úspěšnou trenérskou práci potvrdil i Lukáš Fůs ziskem bronzu v silničním závodě juniorů v roce 1993.

Dlouhá léta je členem Výkonného výboru ČSC, členem cyklokrosové komise a od roku 2011 předsedou Ústeckého svazu cyklistiky. Byl také vůdčí osobností při pořádání závodů Českého poháru na silnici, v cyklokrosu a seriálu cyklokrosů v Lounech. Stál v čele pořadatelů Mléčného závodu, jehož věhlas je dodnes známý po celé Evropě.

Milanovi přejeme pevné zdraví a hodně dalších úspěchů se svými svěřenci.