MATYÁŠ KOPECKÝ ZLATÝ NA SILNIČNÍM ŠAMPIONÁTU

Po zisku stříbra v časovce korunoval své vystoupení na domácím mistrovství v silničním závodu juniorů Matyáš Kopecký (Acrog Tormans) dnes ziskem medaile nejcennější. Po 130 kilometrech v Bánovcích nad Bebravou za ním přijel s dvouvteřinovým odstupem Milan Kadlec z Dukla Praha a ve stejné čase byl i třetí Matěj Stránský (Brilon Racing Team MB). Táborský jezdec Václav Dostál dojel šestý.


V polovině třetího kola čtyřokruhového závodu se oddělila z pelotonu větší skupina jezdců a následně z ní uniklo trio v čele se Slovákem Martinem Svrčkem, který byl nakonec v cíli první a Kadlecem. Při nájezdu do posledního stoupání potkala v podobě pádu smůla Kadlece, což jej zřejmě připravilo o nejcennější kov.

Z pronásledovatelů byl nejaktivnější Kopecký a za svoji snahu byl odměněn. Skupina Kadlece dojela asi dvanáct kilometrů před cílem a pak došlo až na závěrečný spurt a v něm měl nejvíce sil Kopecký, hrdina závodu Kadlec získal stříbro.

"Mistrovství pro mě skončilo dvěma velkými úspěchy. Ve čtvrtek mě těsně titul minul, a tak jsem na dnešní závod byl dobře nabuzen. Pro takové výsledky nemám ani slov. Poslední desítky metrů byly hodně technické a to mi z naprosto vyhovovalo, cyklokrosová technika mi pomohla. Získal jsem již před poslední zatáčkou malý náskok a vybojoval zlato," řekl Matyáš Kopecký.

Výsledky:

Junioři (130 km):

1. M. Kopecký (Acrog Tormans) 2:56:36

2. Kadlec (Dukla Praha)

3. Stránský (Brilon Racing Team MB)

4. Chýle (Ústecké Centrum Cyklistiky) všichni +2

5. Obdržálek (Mapei Merida Kaňkovský)

6. Dostál (ČEZ Cyklo Team Tábor) oba +3.