Na světovém šampionátu pojede 31 Čechů

Ve startovních listinách a na trati světového šampionátu, který se pojede 2. - 4. února na okruhu v areálu Komora v Táboře, bude mít česká republika bohaté zastoupení. Reprezentační kouč Petr Klouček navrhl po domácím mistrovství pro MS jedenatřicet jmen závodníků a závodnic a jeho nominaci schválila komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky.


Nejvíce, celkem sedm, bude v mistrovském pelotonu, juniorek. Šest zástupců bude mít ČR na domácí trati mezi juniory a mužů kategorie U23. Pět krosařů v českém dresu pojede závod mužů, čtyři ženy budou na startu kategorie U23 a tři mezi závodnicemi elite.

„Vzhledem k tomu, že šampionát se jede na domácí půdě, tak jsme se snažili dát možnost startu, co největšímu počtu jezdců. Rozhodovaly již výsledky v průběh sezony a poté také samozřejmě i mistrovství ČR, které se jelo na okruhu, jež bude hostit světovou elitu. Některé výsledky při domácím šampionátu ovlivnily defekty, někteří jezdci již měli jistou nominaci za výsledky v celé sezóně, v potaz byly brány výsledky ve Světových pohárech,“ řekl k nominaci Petr Klouček.

Na mistrovství světa byli nominováni následující závodníci:

Juniorky:

Kateřina Douděrová, Amálie Gottwaldová, Daniela Hezinová, Anna Hrdinová, Anna Panušová, Veronika Sedláčková, Hanka Viková.

Junioři:

Kryštof Bažant, Tomáš Hájek, Matěj Havel, Jan Janout, Tomáš Kraus, Patrik Lienert.

ženy U23:

Kateřina Hladíková, Barbora Jeřábková, Simona Spěšná, Kristýna Zemanová.

Muži U23:

Patrik Černý, Matyáš Fiala, Václav Ježek, Pavel Jindřich, Maximilián Kerl, Jan Zatloukal.

Ženy:

Nikola Nosková, Tereza Tvarůžková, Tereza Vaníčková.

Muži:

Michael Boroš, Jakub Říman, Zdeněk Štybar, Adam Ťoupalík, Šimon Vaníček.