Po sobotním Jičíně se cyklokros stěhoval do Chýnova.

Po sobotním Jičíně se cyklokros stěhoval do Chýnova. 5. díl TOITOI CUPu hostilo jihočeské městečko. Jely zde o pohárové body pouze mládežnické kategorie. Pro muže a ženy pořadatelé přichystali open závod s hvězdnými jmény na startu.

Dopolední program s elegancí odstartovaly mladší a starší žákyně. S copánky pod helmou a úsměvy na tváři vyrazilo celkem 15 mladších a 23 starších bojovnic na náročnou kopcovitou trať, která byla oproti loňsku o zhruba 300 metrů zkrácena. V cíli se vůbec jako první radovala takřka domácí závodnice Adéla Zavadilová z Cycling Academy Tábor – starší žačka. Mezi slečnami mladšími vystoupala na stupínek nejvyšší Anička Bursíková z EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN.

Po žačkách nastoupili do startovních bloků stejně staří žáci. Byli jim ovšem trošku těsnější. Však se jich tam mačkalo 30 mladších a 40 starších kousků. Velká a silná budoucnost českého cyklokrosu? Oba závody byly strhující. Výkonnost kluků velmi vyrovnaná. Avšak v cíli vítěz jen jeden, respektive dva – Marek Semerád (Rexonix Kovo Praha) a Ondra Bukovský (DK Bikeshop RACING Team).

Závod kadetek už tak nabitý nebyl. Přijelo jich na jih pouze 12. Největší favoritka na startu - Antonie Cermanová, na závod asi moc v dobrém vzpomínat nebude. Po startu měla údajně menší karambol a celý závod pak sjížděla nabyté manko. Holky jejího zaváhání využily a porvaly se o cenné kovy. Vítězkou se stala Barča Bukovská z DK Bikeshop RACING Team.

Další start, start kadetů, nabídl velkou podívanou. Na startovní čáru se seřadilo celkem 63 kadetů. Diváci se měli opravdu na co koukat, protože závod to byl napínavý téměř do samého konce. Kluci si na spravedlivé trati nedarovali ani metr. Nejvíc ze sebe však vydal Tonda John z Brilon Racing Team MB.

Dopolední program završilo dekorování vítězů originálními medailemi. Po něm si chýnovskou trať vychutnalo 9 žen. Kdy se nejrychlejší závodnicí, a zároveň závodnicí s nejkouzelnějším úsměvem, stala Kačka Hladíková (Brilon Racing Team MB).

Poslední závod patřil kategorii juniorů a mužů open. Mladších z těchto dvou kategorií závoďáků přijelo 28. Minutu za nimi odstartovali na trať s ohromnými parametry i ostřílenější borci. Vychutnat si pouze lehce blátivý okruh dorazili cyklisté různých výkonností i různých věkových kategorií. Závod tím na úrovni rozhodně neutrpěl, ba naopak! Pódiové pozice hovoří za vše: Boroš, Ťoupalík A., Stránský. Mezi juniory si suverénně pro zlatou placku dokroužil Kryštof Bažant (Cyklostar Pirelli).

Pořadatelé z Cykloklubu Chýnov se s vámi loučí. Těší se na příští rok a slibují, že budou dál makat, aby celý podnik posunuli zase o kus vpřed!

Výsledky:

Mladší žákyně:

 1. A. Bursíková (Expres CZ - TUFO Team Kolín) 18:05

 2. J Rothbauerová (ČEZ Cyklo Team Tábor) +00:12

 3. E. Křivánková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +00:17

Starší žákyně:

 1. A. Zavadilová (Cycling Academy Tábor) 16:30

 2. S. Škubalová (TUFO CZ OTROKOVICE) +00:48

 3. V. Bohánská (EXPRES CZ – TUFO TEAM KOLÍN) +00:50

Mladší žáci:

 1. M. Semerád (Rexonix Kovo Praha) 16:12

 2. J. Zákostelecký (ČEZ Cyklo Team Tábor) +00:26

 3. T. Zavadil (Cycling Academy Tábor) +00:44

Starší žáci:

 1. O. Bukovský (DK Bikeshop RACING Team) 14:56

 2. S. Mucha (SK JIŘÍ TEAM Ostrava) +00:05

 3. V. Rada (Rexonix Kovo Praha) +00:05

Kadetky:

 1. B. Bukovská (DK Bikeshop RACING Team) 24:18

 2. B. Šíslová (LYKO KLUB PRACHATICE) +00:18

 3. K. Sluková (Adastra cycling team) +00:41

Kadeti

 1. A. John (Brilon Racing Team MB) 28:16

 2. J. Tesařík (MAPEI MERIDA KAŇKOVSKÝ) +00:08

 3. Š. Kment (Brilon Racing Team MB) +00:16

Ženy OPEN

 1. K. Hladíková (Brilon Racing Team MB) 39:17

 2. A. Gottwaldová (CP team) +00:20

 3. E. Kvasničková (SportRaces Cycling Team) +01:57

Junioři

 1. K. Bažant (Cyklostar Pirelli) 46:29

 2. P. Lienert (Rexonix Kovo Praha) +00:37

 3. T. Hájek (Brilon Racing Team MB) +01:07

Muži OPEN

 1. M.  Boroš (Elkov-Kasper Czech Cycling Team) 45:03

 2. A. Ťoupalík (Elkov-Kasper Czech Cycling Team) +00:55

 3. M. Stránský (ATT Investments) +01:20