SVĚTOVÝ POHÁR V CYKLOKROSU 2023-24 ZNÁ SVŮJ PROGRAM

V programu seriálu Světového poháru v cyklokrosu pro sezonu 2023-24 je opět 14 závodů. Pořadatele zveřejnila Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a po letech v něm není jihočeský Tábor, ale to je pochopitelné vzhledem k tomu, že začátkem února 2024 se tam bude bojovat o medaile na světovém šampionátu.


Úplným nováčkem v kalendáři je Troyes ve Francii, na úvod se ale pojede jen podnik v USA a finále se tradičně uskuteční v Hoogerheide v Nizozemí. Bohužel závody juniorů, juniorek a mužů U23 se pojedou opět jen minimálně, jezdci nastupujících generací budou na startech pouze v pěti podnicích.

„Nedá se nic dělat, musíme se s k tomu postavit čelem a brát program jaký, jaký je. Naším hlavním úkolem je co nejlépe se připravit se světový šampionát doma v Táboře, kde bychom chtěli získat nějaké medaile a vrátit náš cyklokros, tak, kde dříve byl,“ řekl asistent reprezentačního kouče Petr Dlask.

Ale rozhodně tím nechválí pořadatele ze společnosti Flanders Classic. „Jeden závod v USA, to tam moc lidí nepojede. A navíc rozdělení závodů pro jezdce mládežnických kategorií je moc špatné. Poprvé se dvakrát potkají až po mistrovství Evropy (4.-5. listopadu v Pontchateau ve Francie), potom měsíc ne a pak zase dvakrát a potom až týden před MS. To je špatné.“

Program SP 2023-24:

15. října: Waterloo (USA)

29. října: Maasmechelen (Belg.)

12. listopadu: Dendermonde (Belg.)

19. listopadu: Troyes (Fr.) – včetně mládežnických kategorií

26. listopadu: Dublin (Ir.) - včetně mládežnických kategorií

3. prosince: Flamanville (Fr.)

10. prosince: Val di Sole (It.)

17. prosince: Namur (Belg.) - včetně mládežnických kategorií

23. prosince: Antverpy (Belg.) - včetně mládežnických kategorií

26. prosince: Gavere (Belg.)

30. prosince: Hulst (Niz.)

7. ledna: Zonhoven (Belg.)

21. ledna: Benidorm (Šp.)

28. ledna: Hoogerheide (Niz.) - včetně mládežnických kategorií